Artykuły
Kluby: Kocie łapki w Klubie Czytających Rodzin
27 lutego 2024 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Koty są znane ze swojej niezależności, elegancji i samodzielnego charakteru. Są również cudownymi towarzyszami, potrafią wnieść w nasze życie wiele radości i spokoju.

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji uczestnicy Klubu Czytających Rodzin działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, spotkali się 22 lutego 2024 r.  by porozmawiać i poczytać o tych niezwykłych stworzeniach.

Aby jeszcze bardziej poznać ich świat czytaliśmy opowieści o kotach, poznawaliśmy ich sekrety i potrzeby, zastanawialiśmy się czy przysłowia prawdę mówią oraz czy warto wierzyć w kocie przesądy?

Mama Małgorzata przeczytała opowiadanie pt. „Fiodor, Miłka i Miglanc” z książki autorstwa Renaty Piątkowskiej „Mruk – opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”, w którym autorka opisuje jak ważną rolę odgrywają w naszym codziennym życiu koty i jaki mają wpływ na nasze samopoczucie.

Z przygotowanych materiałów uczestnicy wykonali ilustracje kotów, które oprawili. Będą one nie tylko ozdobą pokoju dziecięcego, ale również przypomnieniem, że naszym obowiązkiem jest zapewnić swojemu zwierzęciu miłość, troskę i odpowiednią opiekę.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

Magdalena Chart

 

Liczba odsłon: 451


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
To była fantastyczna przygoda z nauką!
16 kwietnia 2024
Mali studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego zakończyli inspirującą wędrówkę po ścieżk..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024