Artykuły
Kluby: Iglaste opowieści – świąteczne spotkanie Klubu Czytających Rodzin
16 grudnia 2022 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Polsce obchodzi się od setek lat. Celebrujemy ubieranie choinki, łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i świętowanie w gronie rodziny.

 

15 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin, aby przy lekturze świątecznych opowiadań wkroczyć w ten wyjątkowy czas oczekiwania. W zaczarowany świat kolorowych ozdób choinkowych, ciepłych wigilijnych potraw i niezwykłych prezentów, wprowadziło nas opowiadanie Anity Głowińskiej „Kicia Kocia i Nunuś – Idą święta!”. Była okazja, aby wspólnie się zastanowić: kto przynosi prezenty? jakie lubimy ozdoby choinkowe i z kim lubimy spędzać te rodzinne święta? W każdym domu pojawia się choinka i każda z nich ma swój niepowtarzalny urok. Używając kolorowych farbek i tektury wyczarowaliśmy świąteczne drzewka ozdabiając je wg własnej fantazji.

Pod tak pięknie przystrojonymi drzewkami nie mogło zabraknąć świątecznych prezentów. Mamy nadzieję, że otrzymane książki i słodycze umilą klubowiczom przedświąteczne chwile.

 

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

 

 

 

Liczba odsłon: 1090


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Obwieszczenie w sprawie wygaśnięcia decyzji o rejestracji pojazdów
20 kwietnia 2024
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Jaśle zaprasza do zapoznania się z info..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024