Artykuły
Karolina na międzynarodowym podium
29 stycznia 2024 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

I miejsce w IX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej zdobyła Karolina Polak, solistka Jasielskiego Domu Kultury. W koncercie finałowym, który odbył się 28 stycznia br. w Sanktuarium Kalwarii Pacławskiej, uczestniczyła także nasza młodsza wokalistka Julia Brzeżańska.

Karolina wystąpiła z kolędami „Aniołowie biali” i „Dzisiaj w Betlejem”, którymi wyśpiewała pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (14 -17 lat). Uświetniła także koncert laureatów, wieńczący pierwszy dzień festiwalu. Wokalistkę przygotowali instruktorzy muzyki JDK: Ewa Grzebień (śpiew) i Wojciech Nowicki (gra na instrumentach klawiszowych).

Ideą Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej jest m.in. upowszechnienie i podtrzymywanie tradycji wspólnego śpiewania oraz grania kolęd i pastorałek, kultywowanie tradycji kolędniczych, będących naszym dziedzictwem kulturowym oraz szerzenie wartości chrześcijańskich i integracja międzypokoleniowa.

Organizatorami wydarzenia były: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel w Przemyślu oraz Klasztor oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej.

JDK

Liczba odsłon: 635


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Niebezpieczne wyprzedzanie - w oku kamery policyjnego drona
21 czerwca 2024
Jasielscy funkcjonariusze przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrzn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024