Artykuły
Jubileusz 50-lecia w Gminie Tarnowiec
02 października 2023 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, świętowało w Gminie Tarnowiec 31 par, które wyraziły zgodę na wystąpienie do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o przyznanie okolicznościowych medali. „Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania".

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody i Diamentowe Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku i więcej. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się we wtorek, 26 września 2023 r. , w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu. Świętowanie Jubilatów i zaproszonych gości rozpoczęło się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Tarnowcu gdzie ks. Proboszcz Paweł Knurek sprawował uroczystą mszę świętą w intencji Jubilatów. W trakcie mszy świętej małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia. Następnie Jubilaci udali się na dalszą część uroczystości do Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Tarnowiec. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody i Diamentowe Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat i 60 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowcu Pani Bogusława Biernacka.

Uroczystego aktu dekoracji dokonała Wójt Gminy Tarnowiec – Pani Agata Augustyn, w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Tarnowiec – Pana Jarosława Pękali, Sekretarza Urzędu Pana Przemysława Majki, Skarbnika Gminy – Pani Anety Świdrak, Z-cy Kierownika USC w Tarnowcu Pani Karoliny Chochołek oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Bartłomieja Smyki.

Pani Wójt Gminy Agata Augustyn pod adresem dostojnych Jubilatów skierowała słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu oraz poczęstunku. Oprawę artystyczną uroczystości zapewniła kapela ludowa „ Tarnowcoki”. Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

 1. Teresa i Władysław Betlejowie
 2. Maria i Rajmund Dominikowie
 3. Anna i Władysław Dubielowie
 4. Irena i Zbigniew Fiałkiewiczowie
 5. Aleksandra i Andrzej Ginalscy
 6. Maria i Stanisław Gierliccy
 7. Maria i Jan Jabłeccy
 8. Stanisława i Józef Karamonowie
 9. Maria i Adam Klockowie
 10. Maria i Ludwik Krupowie
 11. Helena i Stanisław Laskosiowie
 12. Zuzanna i Jan Lesikiewiczowie
 13. Maria i Jan Markowie
 14. Maria i Jan Mroczkowie
 15. Maria i Zbigniew Pacowie
 16. Danuta i Jan Pasiniewiczowie
 17. Maria i Jan Sanoccy
 18. Ewa i Stefan Sochaccy
 19. Józefa i Jan Stysiowie
 20. Zofia i Józef Szypułowie
 21. Józefa i Jan Śmietanowie
 22. Grażyna i Jerzy Świdrakowie
 23. Maria i Stanisław Świstakowie
 24. Józefa i Stanisław Tomasikowie
 25. Zofia i Józef Wójcikowie
 26. Maria i Leon Wójcikowie
 27. Krystyna i Andrzej Wyderkowie
 28. Anna i Eugeniusz Zygułowie
 29. Danuta i Henryk Żebraccy
 30. Krystyna i Stanisław Żebraccy
 31. Maria i Stanisław Żuradowie

Diamentowe Gody obchodzili:

 1. Lucyna i Tadeusz Kmiecikowie
 2. Barbara i Stanisław ŻebraccyNiestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.Więcej zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/1RIpmSFgsZ7ufcUGnAS8atsUtTT1eCrQe?usp=sharing

 

Liczba odsłon: 653


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Czy inni radni Rady Powiatu w Jaśle pójdą w ślad Pawła Nowaka ?
25 maja 2024
Paweł Nowak – radny Rady Powiatu w Jaśle, wybrany z Okręgu  nr 4 obejmującego gminę Brzy..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024