Artykuły
Jasło – ORLEN Wyścig Narodów 2024: Peter Hansen najlepszym uciekinierem! Radosław Frątczak czwarty!
18 maja 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

– Rozmawiałem z moim trenerem, który jechał w samochodzie i powiedział mi, że najlepszymoment na atak jest na 8 kilometrów do mety. Przyspieszyłem nieco później, ale się udało –mówił niezwykle szczęśliwy Peter Hansen na mecie 4. etapu ORLEN Wyścigu Narodów.Duńczyk był najlepszy z ucieczki i samotnie przeciął linię mety w Jaśle.

ORLEN Wyścig Narodów przeniósł się do Polski. Peleton wystartował z BUKOVINAResort, Niedzica, skąd miał do pokonania 175 malowniczych kilometrów, poprowadzonychpo zielonych terenach południowej Polski.

Od samego startu grupa mocno się naciągała, jednak nikt nie był w stanie na dobre odjechać.Udało się to ósemce zawodników – w ucieczkę zabrali się Julian Kot (Polska), Aviv Bental(Izrael), Louis Leidert (Niemcy), Filippo D’Aiuto (Włochy), Nils Aebersold (Szwajcaria),Peter Hansen (Dania), Edvin Lovidius (Szwecja) oraz Philipp Hofbauer (Austria).

Przez ponad 100 kilometrów uciekinierzy jechali około 2 minuty przed zaciekle goniącympeletonem. W międzyczasie Julian Kot wygrał dwie górskie premie – w Kamienicy iPopradowej Niżnej.Zawodnicy w czołówce zgodnie współpracowali, a sytuacja z kilometra na kilometrwyglądała coraz lepiej. W peletonie gonili bowiem tylko Brytyjczycy i Francuzi, broniącyprowadzenie w klasyfikacji generalnej. Część uciekinierów udało się złapać, jednak przedpeletonem do mety dojechali Peter Hansen i Filippo D’Aiuto, którzy w takiej kolejnościsamotnie przecięli linię mety w Jaśle, pośród okrzyków setek kibiców.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Dziś planowałem zabrać się w ucieczkę. Nie walczę w generalce,więc ten etap był dla mnie największą szansą na wygraną – mówił kipiący radością PeterHansen, zwycięzca 4. etapu ORLEN Wyścigu Narodów.Dalsze pozycje zajęli Matthew Brennan (Wielka Brytania) i Polak Radosław Frątczak. – Tojeden z wyścigów, na których warto się pokazywać, bo dyrektorzy sportowi z innych ekip naniego patrzą. Przez pierwsze trzy dni myślałem o tym etapie i się do niego przygotowywałem –przyznał polski zawodnik.

W czołówce klasyfikacji generalnej nie doszło do większych zmian. Przed ostatnim etapemwciąż prowadzi Mathys Rondel z reprezentacji Francji, podkreślający, że dzisiejszy etap –choć nie zakończony podjazdem – był naprawdę wymagający.

– Nie był to łatwy etap. 4,5 godziny ścigania z wieloma podjazdami, do tego 8-osobowaucieczka. Moja drużyna świetnie kontrolowała odjazd i dojechaliśmy na metę z czasemgłównej grupy, na czym nam zależało – przyznał Mathys Rondel, dodając, że celem na jutrojest obrona białej koszulki ORLEN.

Liderem klasyfikacji górskiej pozostał Włoch Pietro Mattio.

ORLEN Wyścig Narodów zakończy się w niedzielę, etapem z Leska, powiat leski pod HotelArłamów.

materiał prasowy: Biuro prasowe Lang TEAM

 

Liczba odsłon: 559


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~zapytanie  |  niedziela, 19 maja 2024 10:57
i co powiedział burmistrz?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców dotyczące planu ogólnego Miasta Jasła
24 czerwca 2024
Masz na terenie miasta działki i pomysł na ich zagospodarowanie? Chcesz, aby w twojej okolicy mogła ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024