Artykuły
Jaślanin mistrzem trójboju siłowego
15 marca 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Młody jaślanin Jakub Opałka zdobył 1 miejsce w Mistrzostwach Europy WPPL - PLTRAW 3X3 SERIES zorganizowanych przez Polską Ligę Trójboju RAW.

Zawody odbyły się  w dniach 6 -10 marca w Jaworznie. W swojej kategorii wiekowej do lat 16, przy wadze do 75 kg, Jakub podniósł łącznie 535 kg: przysiad – 205 kg, ławka – 110 kg, martwy ciąg 220 kg, co dało mu ogromną przewagę nad innym zawodnikami i zaowocowało kolejnym już miejscem na podium. Tym samym młody jaślanin w przeciągu pół roku poprawił swój osobisty rekord o 55 kg.

To nie jedyny jego sukces. We wrześniu 2023 roku zadebiutował w zawodach o Puchar Polski PLTRaw 3x3 & MŚ WPPL w Katowicach i wywalczył trzy złote medale. Tak duży sukces jaślanin zawdzięcza swojej ciężkiej pracy, samodyscyplinie sportowej i ogromnej pasji. Jakub zajmuje się treningiem siłowym od dwóch lat, na co dzień trenuje na siłowni MOSiR-u w Jaśle.

Trójbój siłowy jest dyscypliną należącą do sportów siłowych, zawodnik musi wykonać trzy zadania siłowe: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg. W Polsce trening siłowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Serdecznie gratulujemy!

Urząd Miasta w Jaśle

Liczba odsłon: 835


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
II Sesja Rady Powiatu w Jaśle. Przyjęto Strategię Rozwoju Powiatu Jasielskiego na lata 2023-2030
24 maja 2024
II Sesja Rady Powiatu w Jaśle. Przyjęto Strategię Rozwoju Powiatu Jasielskiego na lata 2023-2030 ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024