Artykuły
Jasielscy profilaktycy spotkali się z dziećmi
20 marca 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Mundurowi z jasielskiej komendy w ostatnim czasie gościli w kilku szkołach podstawowych. W trakcie spotkań z dziećmi i młodzieżą szkolną, głównie zwracali uwagę na zagrożenia czyhające w Sieci oraz poruszali kwestię odpowiedzialności nieletnich wobec prawa. Nie zabrakło także promowania zawodu policjanta.

fot: KPP Jasło

Dla jasielskich policjantów zajmujących się profilaktyką, ostatni czas upłynął pod znakiem wytężonej pracy. Funkcjonariuszka z zespołu profilaktyki, nieletnich i patologii oraz dzielnicowi, spotkali się z dziećmi i młodzieżą szkolną. Odwiedzili szkoły w Cieklinie, Bączalu Dolnym, Bieździedzy, Skołyszynie oraz Jaśle. 

fot: KPP Jasło

W trakcie spotkań, policjanci poruszali tematyką cyberprzestępczości, hejtu oraz zagrożeń, z którymi można spotkać się w Internecie. Przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się w Sieci, a także omówili kwestie odpowiedzialności nieletnich w świetle przepisów prawa. Poruszyli także temat dotyczący używek i uzależnień, na które narażona jest młodzież.

fot: KPP Jasło

Mundurowi promowali również swój zawód. W ubiegłym tygodniu, jasielską jednostkę odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle. Młodzież mogła zobaczyć m.in. siłownię oraz strzelnicę policyjną. Funkcjonariusze zaprezentowali jednostki broni, które są wykorzystywane w policji, a także sprzęt używany do zabezpieczeń imprez masowych czy meczów wysokiego ryzyka. Uczniowie zwiedzili także policyjne areszty. Mundurowi opowiadali o specyfice służby w różnych wydziałach. Młodzież mogła zobaczyć, jak w praktyce wygląda praca technika kryminalistyki, który pokazał różne sposoby zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Nie zabrakło również prezentacji radiowozu. 

fot: KPP Jasło

Na koniec spotkania, całej grupie rozdano odblaski, które niewątpliwie podniosą poziom ich bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze.

dl

 

Liczba odsłon: 779


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zenon Gondek złożył ślubowanie
20 maja 2024
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Jasła,  ślubowanie złożył Zenon Gondek, który ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024