Artykuły
Jakie ćwiczenia pomogą ci wyrzeźbić brzuch?
19 stycznia 2023 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

 

Ćwiczenia na brzuch wykonywane systematycznie w połączeniu z odpowiednią dietą zawsze przynoszą efekty. Wiele osób chciałoby mieć płaski brzuch, ale oprócz motywacji ważna jest wiedza w tym zakresie. Gimnastyka jest mało skuteczna, jeśli trening jest ograniczony jedynie do mięśni brzucha, należy pamiętać, że pracują one także podczas wykonywania innych ruchów, np. przysiadów czy podciągania na drążku.

 

Otyłość brzuszna i jej wpływ na zdrowie

Tkanka tłuszczowa odkładająca się na brzuchu to nie tylko kwestia estetyki, ponieważ może być ona przyczyną różnych problemów ze zdrowiem. Może być ona czynnikiem ryzyka wpływającym na powstawanie cukrzycy, choroby niedokrwiennej serca i nadciśnienia tętniczego. Mięśnie brzucha pełnią wiele ważnych funkcji dla organizmu:

 - wspomagają ruchy miednicy i oddychanie,

 - wpływają na zachowanie prawidłowej postawy ciała, stabilizują kręgosłup,

- osłaniają narządy wewnętrzne, wątrobę, dwunastnicę, żołądek i trzustkę.

 Aby mięśnie brzucha były widoczne, oprócz odpowiedniej gimnastyki, warto zwrócić uwagę na właściwą dietę. Oprócz zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej trzeba pozbyć się także nadmiaru wody z tkanki podskórnej.

Jaki rodzaj ćwiczeń na mięśnie brzucha?

Skuteczną formą gimnastyki pozwalającej na wzmocnienie mięśni brzucha jest połączenie tradycyjnych ćwiczeń tzw. brzuszków z elementami ćwiczeń cardio. Do takiego treningu można włączyć jazdę na rowerze, basen, ćwiczenia na atlasie. Atlas jest przydatnym narzędziem treningowym, duży wybór takich urządzeń oferuje https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-brzuch. Należy także zwrócić uwagę na czas wykonywania ćwiczeń, ponieważ spalanie tkanki tłuszczowej następuje dopiero po upływie trzydziestu minut. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z opracowanego planu treningowego, który zakłada wykonywanie systematycznych sesji trzy razy w tygodniu. Po wykonywaniu umiarkowanych ćwiczeń mięśnie potrzebują dwóch dni regeneracji, z kolei po intensywnym wysiłku wymagają trzech dni odpoczynku.

Proste ćwiczenia na mięśnie brzucha

Jeden plan treningowy zakłada wykonywanie trzech rodzajów ćwiczeń wykonywanych kilkanaście razy. Taki zestaw należy wykonać kilka razy, stosując jedną minutę przerwy pomiędzy nimi. Podstawowe ćwiczenia na mięśnie brzucha:

  •  Brzuszki z uniesionymi nogami, w pozycji leżącej na plecach i dłońmi wyprostowanymi wzdłuż tułowia należy unieść nogi pod kątem 90 stopni i powoli opuścić.
  • Kołyska, siedząc i balansując na kości ogonowej, należy wyprostować jedną nogę i jednocześnie odchylić tułów, ćwiczenie trzeba powtórzyć kilka razy, zmieniając nogi.
  • Świeca, w pozycji leżącej wyprostowane obydwie nogi są podniesione do góry, a ręce ułożone równo wzdłuż tułowia.
  • Łuk to ćwiczenie wykonywane w pozycji leżącej na brzuchu, nogi należy ugiąć w kolanach tak, aby udało się chwycić za kostki, po maksymalnym uniesieniu ciało przyjmuje pozycję łuku, po kilku sekundach następuje powrót do pozycji wyjściowej.

Zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha w połączeniu z odpowiednią dietą daje najlepsze rezultaty. Dobrym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z cukru i zwiększenie produktów zawierających białko, tłuszcze, węglowodany i witaminy. Posiłki powinny być zjadane dopiero po trzydziestu minutach od zakończenia ćwiczeń.

Artykuł sponsorowany.

 

Liczba odsłon: 783


Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Katarzyna Maciejczyk dziękuje Kazimierzowi Miśkowiczowi
14 kwietnia 2024
Szanowni Mieszkańcy Gminy Krempna Katarzyna Maciejczyk Bardzo serdecznie dziękuję za udzielone ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024