W dniu 15 czerwca 2025 r. w Centrum Kulturalno-Sportowym w Dębowcu, odbyły się I Powiatowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, pod patronatem honorowym Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia.
Celem zawodów było m.in. popularyzowanie ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie świadomości ratowniczej wśród młodzieży oraz ocena stanu wyszkolenia członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, triumfowały drużyny reprezentujące Gminę Brzyskai to właśnie one będą reprezentować powiat jasielski w zawodach wojewódzkich w Kańczudze.
Starosta Jasielski Adam Pawluś pogratulował zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju:
- Wszyscy jesteście zwycięzcami! Dzisiejsze zawody to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dowód na to, że w naszych gminach rośnie młode pokolenie pełne pasji, odwagi i gotowości do niesienia pomocy innym. Jesteście przyszłością naszych jednostek i dumą powiatu jasielskiego! – mówił Starosta.
Podczas zawodów wyróżniono także najmłodszych zawodników turnieju: Jagodę Buratyn z MDP Łysa Góra oraz Damiana Wróżka z MDP Pusta Wola.
Powiat Jasło
Liczba odsłon: 518