Artykuły
Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD oraz konferencja pn. „Odpowiedzialny Kierowca”
28 maja 2024 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle przeprowadzono eliminacje wojewódzkie do XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Z grona siedemnastu trzyosobowych drużyn, najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnej. Równolegle do turnieju odbyła się także konferencja pn. „Odpowiedzialny Kierowca”, która była poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz problemowi, jakim są kierujący, będący pod wpływem alkoholu.

fot: KPP Jasło

W miniony piątek, uczniowie ze szkół podstawowych z woj. podkarpackiego rywalizowali w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej odbył się na obiektach Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

W zawodach wzięło udział 17 drużyn, które konkurowało ze sobą w kilku konkurencjach, takich jak: test wiedzy, jazda po miasteczku rowerowym, pierwsza pomoc oraz tor przeszkód.

Po podliczeniu wszystkich punktów, okazało się, że w zawodach zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Czarnej, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Przecławiu, a trzecie Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu.

fot: KPP Jasło

Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym został zorganizowany przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W organizacji współdziałali także władze Miasta Jasła, Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, Automobilklubu Rzeszowskiego, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle oraz Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Krośnie, Przemyślu, Rzeszowie i Tarnobrzegu.

fot: KPP Jasło

Sędzią głównym zawodów był nadkom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie.

Medale i puchary dla zawodników, którzy uplasowali się na podium wręczyli: wiceprezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie Jan Jędrzejko, Komendant Powiatowy Policji w Jaśle mł. insp. Krzysztof Łopuszański, przewodniczący Rady Miejskiej Jasła Marcin Węgrzyn, dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle Aleksandra Zajdel-Kijowska, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Stanisław Radzik oraz skarbnik JKMiRD Marian Baran.

fot: KPP Jasło

Równolegle do turnieju, w auli Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle, odbyła się konferencja pn. „Odpowiedzialny Kierowca”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Burmistrza Miasta Jasła Adama Kostrząba we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle.

fot: KPP Jasło

Prelekcje i analizę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie woj. podkarpackiego oraz powiatu jasielskiego wygłosili nadkom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz asp. szt. Ryszard Przewoźnik Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Udział w konferencji wziął także mł. insp. Krzysztof Łopuszański Komendant Powiatowy Policji w Jaśle.

Uczestnicy konferencji dyskutowali o rozwiązaniach, które należy wprowadzić bądź ulepszyć, aby całkowicie wyeliminować problem nietrzeźwych kierowców.

fot: KPP Jasło

Po zakończeniu wystąpień prelegentów oraz panelu dyskusyjnym, można było wsiąść do symulatora dachowania, który zaprezentowali pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.

dl

 

Liczba odsłon: 536


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024