Artykuły
Ekologiczne malowanie w Klubie Czytających Rodzin w MBP w Jaśle
20 czerwca 2024 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Nasze codzienne wybory mają duży wpływ na stan środowiska, w którym żyjemy, dlatego warto zmieniać swoje nawyki i styl życia, aby wspólnie pomóc środowisku naturalnemu oraz cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem, zielonymi terenami i piękną przyrodą.

13 czerwca 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin, na którym rozmawialiśmy o różnych sposobach dbania o środowisko naturalne. Dyskutowaliśmy o znaczeniu segregacji śmieci, oszczędzaniu wody i energii, korzystaniu z ekologicznych środków czystości oraz ograniczaniu plastiku w codziennym życiu. Poznaliśmy Jagnę, bohaterkę książki Ewy Nowak – Jagna i ekowyzwania, która podpowiedziała nam, co dobrego można zrobić, a czego nie robić dla naszej planety np.: warto użyć tego, co już mamy w domu, przerobić lub naprawić rzeczy, których mamy zamiar się pozbyć i wykorzystać je ponownie, podzielić się niepotrzebnymi rzeczami z innymi osobami lub oddać je do organizacji charytatywnych.

Wszyscy wiemy, że plastikowe reklamówki stanowią poważny problem dla środowiska, ponieważ są jednorazowe i trudno ulegają biodegradacji. Dlatego tak ważne jest ograniczenie ich zużycia poprzez promowanie alternatywnych rozwiązań. Aby zmniejszyć ich ilość, klubowicze wykonali praktyczne i ekologiczne torby, które będą mogli używać podczas codziennych aktywności. Spotkanie było doskonałą okazją do zwiększenia świadomości ekologicznej oraz wymiany poglądów na temat problemów i wyzwań związanych z ochroną środowiska.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

MBP w Jaśle

Liczba odsłon: 271


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Prace renowacyjne przy polichromii w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Osobnicy
12 lipca 2024
Rozpoczęły się prace renowacyjne przy polichromii we wnętrzu kościoła parafialnego pw. św. Stan..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024