piątek, 25 czerwca 2021, imieniny: Albrecht, Łucja
Artykuły
Dzięki staroście Adamowi Pawlusiowi otwarto w Jaśle Punkt Szczepień Powszechnych
06 maja 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Dziś w Jaśle otwarto Powszechny Punkt Szczepień przy ulicy Kochanowskiego 2. Dzięki zaangażowaniu Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego będą mieli możliwość uzyskania szczepionki. 

Otwarcie Powszechnego Punktu Szczepień w Jaśle przy ulicy Kochanowskiego 2

W imieniu samorządu powiatowego, operatorem tego miejsca jest Samodzielny Publiczny Miejsko-Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej ,którego dyrektorem jest znany jasielski lekarz Robert Snoch.

Dyrektor Robert Snoch mówił podczas otwarcia Punku Szczepień Powszechnych, iż droga do normalności wiedzie przez szczepienia, i droga do wakacji wiedzie przez szczepienia.

Adam Pawluś - Starosta Jasielski. Otwarcie Powszechnego Punktu Szczepień w Jaśle przy ulicy Kochanowskiego 2

W otwarciu Punktu Szczepień Powszechnych wzięła udział senator Alicja Zając, starosta jasielski Adam Pawluś, etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle Jan Muzyka, wójt gminy wiejskiej Jasło Wojciech Piękoś, dyrektor Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle Robert Snoch, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Beata Trzop, naczelna pielęgniarka Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Jadwiga Małek oraz przełożona pielęgniarek i położnych w Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle Wioletta Hap.

Robert Snoch - Otwarcie Powszechnego Punktu Szczepień w Jaśle przy ulicy Kochanowskiego 2

Dzięki staraniom Adama Pawlusia, powiat jasielski uzyskał  zgodę na utworzenie dwóch Punktów Szczepień Powszechnych na terenie miasta Jasła. Jeden Punkt znajduje się przy ulicy Szopena 38  w Jaślebudynek Poradni Specjalistycznych Szpitala Specjalistycznego w  Jaśle,  zaś drugi przy ulicy Kochanowskiego 2, gdzie mieścił się Referat Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. 

Otwarcie Powszechnego Punktu Szczepień w Jaśle przy ulicy Kochanowskiego 2

– W tych pomieszczeniach mieściła się Komenda Powiatowa Policji w Jaśle. W szybkim tempie przygotowaliśmy te pomieszczenia. Dziękuję dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Katarzynie Kaszowicz.

Otwarcie Powszechnego Punktu Szczepień w Jaśle przy ulicy Kochanowskiego 2

To właśnie pracownicy PZD pomalowali pomieszczenia oraz naprawili instalację elektryczną. Koszt przystosowania pomieszczeń wyniósł  niecałe 10 tysięcy złotych. Cieszę się, że powstał  ten punkt - mówił Starosta Adam Pawluś. 

Otwarcie Powszechnego Punktu Szczepień w Jaśle przy ulicy Kochanowskiego 2

 - Szczepimy około sześciuset osób tygodniowo. Szczepienia prowadzimy  w przychodniach miejskich oraz w Osobnicy i Szebniach. Wykonujemy  około 2,5 tysiąca szczepień miesięcznie - mówił Robert Snoch.

Otwarcie Powszechnego Punktu Szczepień w Jaśle przy ulicy Kochanowskiego 2

Robert Snoch podziękował władzom samorządowym powiatu jasielskiego za powierzenie kierowania całością akcji szczepień w Punktach Szczepień Powszechnych.

Otwarcie Powszechnego Punktu Szczepień w Jaśle przy ulicy Kochanowskiego 2

Senator Alicja Zając zachęcała wszystkich do szczepień, mówiła szczepienie powszechne przez młodych jest ważnym krokiem na drodze ku normalności.

Otwarcie Powszechnego Punktu Szczepień w Jaśle przy ulicy Kochanowskiego 2

Dziękuję wszystkim, którzy poczynili starania, żeby mogły powstać nowe punkty. Jest to  szczególnie cenne, gdyż zbliżamy się do okresu wakacyjnego.

Otwarcie Powszechnego Punktu Szczepień w Jaśle przy ulicy Kochanowskiego 2

Wszyscy wiemy, że covid jest niebezpieczny. Wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tak ciężką chorobą  - mówiła senator Alicja Zając. 

Otwarcie Powszechnego Punktu Szczepień w Jaśle przy ulicy Kochanowskiego 2

Do Punktu Szczepień Powszechnych przy ulicy Kochanowskiego można rejestrować się telefonicznie – tel.  515 297 032 lub przez ogólnopolską infolinię pod numerem 989.

Otwarcie Powszechnego Punktu Szczepień w Jaśle przy ulicy Kochanowskiego 2

Punkty takie tworzone są według jednolitych standardów rządowych, a koszt zakupu szczepionek oraz ich podania finansowany jest z budżetu państwa. 

Punkt Szczepień Masowych w Jasielskim Domu Kultury zorganizowało Miasto Jasło. Punkt ten nie prowadzi obecnie szczepień. 

Informacja Urzędu Miasta w Jaśle, w sprawie Punktu Szczepień Masowych w Jasielskim Domu Kultury

Oczekujemy na decyzję w sprawie miejskiego punktu szczepień powszechnych 

W odpowiedzi na liczne pytania mieszkańców w sprawie uruchomienia punktu szczepień masowych (PSM), organizowanego przez Urząd Miasta w Jaśle, informujemy, że Miasto przygotowało taki punkt w Jasielskim Domu Kultury. Został on wyposażony w niezbędny sprzęt oraz przygotowany zgodnie z wszystkimi wytycznymi przekazanymi przez odpowiednie instytucje, a jego właściwą i odpowiednią organizację potwierdziła kontrola przeprowadzona przez NFZ i jednostkę mającą wykonywać w nim szczepienia. 

Decyzja o uruchomieniu miejskiego punktu PSM miała zapaść w pierwszych dniach maja. Niestety do dzisiaj, pomimo wielu interwencji i pytań nie mamy odpowiedzi kiedy ten punkt zostanie uruchomiony, i to zarówno pomimo tego, że został przygotowany zgodnie z przesyłanymi do urzędu wytycznymi oraz bez względu na to, iż podmiot, który ma wykonywać szczepienia posiada zabezpieczoną w swoich zasobach określoną liczbę szczepionek. 

Jest nam niezmiernie przykro, że doszło do takiej sytuacji, kiedy mieszkańcy codziennie dzwonią zarówno do Jasielskiego Domu Kultury (miejsce oznakowane jako punkt szczepień – zgodnie z zaleceniami), jak i do Urzędu Miasta w Jaśle z pytaniem o uruchomienie punktu. Podkreślamy, że decyzja ta oraz termin jej wydania nie zależą od nas - poinformowała nas Agata Koba, rzecznik prasowy UM Jasła.  

Film - Starostwo Powiatowe w Jaśle 

 

Liczba odsłon: 3129


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~RODO  |  piątek, 07 maja 2021 11:52
Na siódmym zdjęciu lista pacjentów. Trochę lepszy program OCR z inteligentym wyostrzaniem i odczytamy wszystkie dane. Tak to robią na amerykańskich filmach :)
Czy to jest tzw. polityka czystego biurka?
#2  ~hurra  |  piątek, 07 maja 2021 11:29
Dzięki staroście temu staremu dziadowi nie otwarto punktu szczepień w Jasielskim Domu Kultury w dobrych warunkach. Załatwił z pisią wojewodą że Pabian nie dostał punktu szczepień. I musimy się szczepić w norze Pislusia
#3  ~hahaha  |  piątek, 07 maja 2021 09:40
Jaciekręce ale szopka
#4  ~wybirca  |  piątek, 07 maja 2021 05:42
Kto bedzie nowym burmistrzem Jasła i kiedy nastąpi zmiana????????????
#5  ~oczekujący  |  piątek, 07 maja 2021 05:02
I znów Pawluś wyprzedził Burmistrza. Nawet w szczepieniach jest lepszy. xD
#6  ~Zdrowia  |  piątek, 07 maja 2021 00:38
W niedzielę w Polsacie będzie program Państwo w państwie
o działalnosci Adasia
#7  ~Mix  |  piątek, 07 maja 2021 00:31
Wiadomość rodem z TVP info reżim
#8  ~anonim gal  |  piątek, 07 maja 2021 00:27
Czy te fotki pokazują szczepienia, czy modlących się za ??? No właśnie?! ... np. starostę i jego podopiecznych?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gminny punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze” w Krempnej
24 czerwca 2021
W Gminie Krempna uruchomiony został punkt konsultacyjno-inform acyjny Rządowego Programu „Czyst..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021