Artykuły
Dwugłos nowojorsko-beskidzki – spotkanie autorskie z Robertem Królem
23 września 2022 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ramach XVI Jasielskiego Festiwalu Literackiego, zaprasza na spotkanie autorskie z Robertem Królem, poetą, jaślaninem, z którym porozmawiamy o jego najnowszej książce poetyckiej „Dixieland. Widzenia beskidzko-nowojorskie”.

Będzie to „dwugłos” nowojorski i lokalny, „dwugłos” realizmu i baśni, w którym wspomnienia z Ameryki mieszają się z beskidzką codziennością i zwykłym życiem, a nieprawdziwe przenika rzeczywistość. Książka mówi też o tęsknotach, o brakach, o rozstawaniu się ze starym światem, o wypieraniu z pamięci, o porzucaniu przeszłości. W rozmowie nie braknie też z pewnością Jasła – współczesnego i tego ze wspomnień autora.

Robert Król urodzony w Jaśle. Autor książek poetyckich: „Gatunki śniegu*”, „Lida”, „Habitat”, „Pamięć podręczna”, „Czternastki”, „O wchodzeniu w ogień”, „Polka” (nominacja do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej 2019), „Dixieland. Widzenia beskidzko-nowojorskie”(2021). Publikował m.in. w: Odrze, Ricie Baum, Fragile, Kartkach, Nowej Okolicy Poetów, Toposie, Ha!arcie i Gazecie Wyborczej. Laureat ogólnopolskich konkursów, uczestnik projektu Wierszem (klip poetycki nakręcony przez TVP Kultura) oraz Manifestancji poetyckich i Ogólnopolskich Spotkań Laureatów Konkursów Poetyckich. Stypendysta Miasta Jasła (2006, 2018), Miasta Krakowa (2009, 2021) oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016, 2022).

Spotkanie odbędzie się 30 września (piątek) 2022 roku, godz. 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Partnerami projektu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej oraz I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Liczba odsłon: 892


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Katarzyna Maciejczyk dziękuje Kazimierzowi Miśkowiczowi
14 kwietnia 2024
Szanowni Mieszkańcy Gminy Krempna Katarzyna Maciejczyk Bardzo serdecznie dziękuję za udzielone ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024