Artykuły
Akcja "Prędkość " i wspólne działania policjantów z Inspekcją Transportu Drogowego
11 czerwca 2024 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle połączył siły z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Rzeszowie. Funkcjonariusze w ramach współpracy, przy wykorzystaniu nieoznakowanego bmw, wyposażonego w wideorejestrator, sprawdzali czy kierujący przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo w środę i w piątek, policjanci prowadzili akcję „Prędkość”.

  • fot: KPP Jasło

W ubiegłą środę oraz w piątek, policjanci prowadzili akcję „Prędkość”. Ich działania skupione były na egzekwowaniu od kierujących pojazdami przestrzegania określonych limitów. Pomiarów dokonywali statycznie i dynamicznie.

W środę, jasielscy policjanci zostali wsparci przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie. W połączonym patrolu, z wykorzystaniem nieoznakowanego bmw wyposażonego w wideorejestrator, skutecznie stopowali zapędy kierowców, którzy nie przestrzegali dopuszczalnej prędkości. Tego dnia nałożyli 33 mandaty karne i zatrzymali 3 prawa jazdy.

W piątek, nie tylko na terenie naszego powiatu, ale także w całej Polsce była prowadzona akcja „Prędkość”. W tym dniu, jasielska drogówka ujawniła 66 przypadków przekroczeń prędkości. Za popełnione wykroczenia mundurowi ukarali 47 kierowców mandatami, pouczyli 20, a w jednym przypadku sprawę skierowali do sądu. Zatrzymali także 3 prawa jazdy.

Od środy do niedzieli, policjanci z Jasła, zatrzymali łącznie 18 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Najwyższy mandat otrzymał 18-letni kierowca volkswagena, który w niedzielę tuż po północy, w Nowym Żmigrodzie na ul. Dukielskiej, pędził 123 km/h. Został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł i 15 punktami karnymi. Stracił także prawo jazdy, które zdobył niecały miesiąc wcześniej.

dl

 

Liczba odsłon: 353


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Prace renowacyjne przy polichromii w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Osobnicy
12 lipca 2024
Rozpoczęły się prace renowacyjne przy polichromii we wnętrzu kościoła parafialnego pw. św. Stan..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024