Artykuły
8 lat więzienia grozi jasielskiemu przedsiębiorcy za oszustwa związane z wykorzystaniem bonów turystycznych
06 lutego 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Osiem lat więzienia grozi przedsiębiorcy z Jasła , którzy przyjmował zapłatę Polskim Bonem Turystycznym w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem.

Prokuratura Rejonowa w  Jaśle prowadzi dochodzenie  o oszustwa związane z wykorzystaniem bonów turystycznych. Zamiast na wypoczynek dzieci,  pieniądze niezgodnie z prawem  poszły na zapłatę za towary.

Jasielska Policja ma pełne ręce roboty. Na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Jaśle ma do przesłuchania 3 798 osób, które realizowały bony turystyczne u jednego z jasielskich przedsiębiorców o wartości około 2 mln złotych.

Podstawowy bon turystyczny, był przyznawany każdemu rodzicowi niepełnoletnich dzieci i uprawniał do opłacenia usług hotelarskich lub imprez turystycznych. Na każde dziecko rząd przyznał świadczenie w wysokości 500 złotych, a na dziecko niepełnosprawne uprawniał do skorzystania z pomocy finansowej o łącznej kwocie 1000 zł, gdzie 500 zł pochodzi z podstawowego świadczenia, a kolejne 500 zł otrzymać można było po złożeniu specjalnego wniosku do ZUS. 

W Polsce bony turystyczne można było wykorzystywać  od 1 sierpnia 2020 roku do końca marca 2023 roku.

Za nadużycia dotyczące publicznych pieniędzy grozi kara więzienia do lat ośmiu. Dodatkową karą orzeczoną przez sąd będzie też zapewne nakaz zwrotu pieniędzy pochodzących z wyłudzeń.

Bon Turystyczny miał formę elektronicznego bonu. Można było nim opłacić między innymi pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy też na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

mł. asp. Daniel Lelko - Oficer Prasowy KPP Jasło

- Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP w Jaśle prowadzi postępowanie w sprawie przyjmowania płatności za realizacje bonu turystycznego niezgodnie z przeznaczeniem - art. 39 Ustawy o Polskim Bonie Turystycznym - poinformował nas Daniel Lelko, rzecznik prasowy KPP Jasło.

Red.

Liczba odsłon: 3482


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Obwieszczenie w sprawie wygaśnięcia decyzji o rejestracji pojazdów
20 kwietnia 2024
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Jaśle zaprasza do zapoznania się z info..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024