Artykuły
„Złote gody” jasielskich małżeństw
26 października 2022 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Dziesięciu parom z Jasła, które 50 (lub więcej) lat temu wzięły ślub, Prezydent RP Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 25 października w Jasielskim Domu Kultury.

W imieniu prezydenta małżonków odznaczył burmistrz Jasła Ryszard Pabian, który również złożył uhonorowanym parom gratulacje i życzenia. - Jest dla mnie ogromną radością spotykanie się z ludźmi, którzy mają za sobą tak długi staż małżeński, bogaty w wesołe i smutne wspomnienia, składające się na rodzinne historie. Gratuluję Państwu tych lat, które macie a sobą, ale na te lata które są przed Państwem życzę przede wszystkim wiele zdrowia. I oby te przyszłe wspólnie przeżyte dni, dały Wam wiele szczęścia, bo razem można o wiele łatwiej przechodzić przez życie.

Wcześniej do dostojnych Jubilatów zwróciła się zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle Monika Kmiecik. - Państwa życie może stanowić wzór i inspirację dla tych, którzy wybrali lub wybiorą instytucję małżeństwa i założenie rodziny. Swoim życiem daliście przykład trwałości, wierności, siły małżeńskiej, która jest wartością szczególną. Za trud i poświęcenie wdzięczne są Wasze dzieci, wnukowie, najbliżsi i przyjaciele. My również wyrażamy szacunek i podziw dla przyjaźni i wytrwałości wszystkich par małżeńskich, które doczekały dzisiejszego jubileuszu – mówiła zastępca kierownika USC.

Po ceremonii odznaczenia świętujących par oraz toaście wzniesionym przez burmistrza i Marszu Mendelssohna, uhonorowani małżonkowie dzielili się swoimi wspomnieniami i sposobami na osiągnięcie rodzinnego szczęścia. Oprawę artystyczną uroczystości zapewniły solistki JDK: Julia Sendra oraz Aleksandra Wietecha, przygotowane przez Ewę Grzebień, instruktorkę muzyki w JDK.

Pary małżeńskie odznaczone przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie: Janina i Jan Bełdowie, Mieczysława i Tadeusz Cierpiccy, Krystyna i Stanisław Dedowie, Teresa i Stanisław Gorczycowie, Jolanta i Jan Kasowiczowie, Danuta i Stanisław Mikosowie, Marta i Józef Pawłowscy, Kazimiera i Bolesław Piętowie, Maria i Mieczysław Stankowie oraz Maria i Ryszard Wanatowie.

 

Urząd Miasta w Jaśle

Liczba odsłon: 1170


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Obwieszczenie w sprawie wygaśnięcia decyzji o rejestracji pojazdów
20 kwietnia 2024
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Jaśle zaprasza do zapoznania się z info..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024