Artykuły
„Uwaga! Naukowy Bełkot” odwiedzi GEN. Zbliża się Dzień Nauki Polskiej
14 lutego 2024 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

19 lutego (poniedziałek) obchodzić będziemy Dzień Nauki Polskiej. Z myślą o wszystkich miłośnikach nauki, w tym uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych przygotowaliśmy ciekawą propozycję wykładów i warsztatów naukowych.

W najbliższy poniedziałek do GEN-u zawita między innymi dr Dawid Myśliwiec, twórca popularnego na YouTube kanału popularno-naukowego „Uwaga! Naukowy Bełkot”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dzień Nauki Polskiej ustanowiono z myślą o popularyzacji nauki wśród młodych mieszkańców naszego kraju. 19 lutego, w całej Polsce organizowane są wydarzenia, które mają być inspiracją dla dzieci i młodzieży do pójścia w ślady polskich badaczy i naukowców.

W tegoroczne obchody Dnia Nauki Polskiej postanowił włączyć się również Generator Nauki GEN. W najbliższy poniedziałek, na głodnych wiedzy miłośników nauki czekać będzie w GEN-ie sporo naukowych atrakcji. Wraz z wyjątkowymi prelegentami zabierzemy Was do fascynującego świata mikroorganizmów.  

Rozpoczniemy wykładem dr. Dawida Myśliwca. Popularny youtuber, twórca kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot” postara się znaleźć odpowiedź na pytanie, co by się stało, gdybyśmy zabili wszystkie bakterie? Wykład rozpocznie się punktualnie o godz. 10.Po kilkuminutowej przerwie swój wykład wygłosi dr Karolina Furtak z Zakładu Mikrobiologii Rolniczej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

Naukowczyni postara się rozstrzygnąć, czy wszechobecne mikroorganizmy są naszymi sprzymierzeńcami, czy też wrogami. W programie wydarzenia nie zbraknie również pokazów i prezentacji naukowych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, którzy biorą udział w drugiej edycji Giełdy GENialnych Pomysłów dla Jasła zaprezentują ciekawe doświadczenia i eksperymenty naukowe dotyczące dwóch dziedzin nauki: chemii i biologii. Pokazy przygotowane przez zespoły badawcze odbędą się w godzinach od 9.00 do 10.00 i od 11.00 do 12.00.Dla najmłodszych fanów nauk ścisłych przygotowaliśmy warsztaty naukowe. Dzieci w wieku 7-10 lat zapraszamy do wspólnej zabawy z nauką w Laboratorium Małego Naukowca.

Zajęcia poprowadzą edukatorzy Generatora. W tym przypadku obowiązują zapisy.

Rezerwacje prowadzimy pod numerem telefonu – 13 448 25 00.

Warsztaty odbędą się w godzinach od 9.00 do 10.00 i od 11.00 do 12.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Wszystkie osoby, które tego dnia postanowią odwiedzić GEN, będą mogły również zwiedzić wystawę Mobilne Laboratorium TPU.

GEN Jasło

Liczba odsłon: 664


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
To była fantastyczna przygoda z nauką!
16 kwietnia 2024
Mali studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego zakończyli inspirującą wędrówkę po ścieżk..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024