Artykuły
„Ananas” w Parku Miejskim
10 lipca 2023 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

7 lipca 2023 r. w Parku Miejskim rozbrzmiały radosne słowa i akordy za przyczyną aktorów Teatru Uszytego z Krakowa. Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami wzięły udział w międzypokoleniowym spektaklu „Ananas”. Wydarzenie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach realizowanego projektu „Okamgnienie – wrażliwi na czytanie!”

Spektakl powstał na bazie książki A. Świrszczyńskiej "Cudowna broda szacha", a jego tytuł nawiązywał do jednej z bajek zbioru autorki – „Ananas”. Historie przedstawione w spektaklu przeniosły małego odbiorcę do dynamicznego a zarazem tajemniczego świata Wschodu, co bardzo spodobało się najmłodszym. Dzieci oraz opiekunowie zauroczeni słowami oraz melodią, bacznie śledzili losy bohaterów spektaklu inspirowane niesamowitymi opowieściami zamkniętymi na kartach książki.

Po zakończeniu przedstawienia najmłodsi wzięli udział w warsztatach z formami teatralnymi wykorzystanymi w spektaklu. Mogli także obejrzeć z bliska lalki, elementy scenografii oraz wcielić się w rolę aktorów. Na zakończenie wydarzenia nie zabrakło pamiątkowych fotografii. 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MBP w Jaśle 

 

Liczba odsłon: 776


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Marne zarobki zastępcy burmistrza Jasła Przemysława Baciaka
25 czerwca 2024
Zastępcą burmistrza Miasta Jasła jest Przemysław Baciak. Nadzoruje on  obszar edukacji, promoc..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024