wtorek, 06 czerwca 2023, imieniny: Dominika, Norbert
Przydatne informacje
Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze IKAR
26 czerwca 2010

Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze IKAR zostało oficjalnie zarejestrowane 03.10.2008 w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS: 0000315021. Jednakże jego założyciele i członkowie od dłuższego już czasu uprawiali sporty lotnicze, spotykając się na różnych zawodach i imprezach. W 2004 roku powstała inicjatywa utworzenia lądowiska w Jaśle - z tym pomysłem obecny prezes Stowarzyszenia zapoznał ówczesne władze miasta. Temat powstania tego lądowiska był już w tamtym czasie analizowany pod kątem przydatności dla miasta. Zyskał on akceptację w środowisku jasielskim. Stowarzyszenie wciąż stara się, aby to lądowisko mogło powstać na terenie Jasła. Skorzysta na tym całe społeczeństwo, umocni rangę miasta w regionie, pozwoli na lepszy rozwój przemysłu, przyciągnie turystów i umożliwi organizację różnych imprez dla mieszkańców. Jednym z celów działalności Stowarzyszenia jest zadbanie już dziś o to, co będzie potrzebne miastu w niedalekiej przyszłości. Biorąc pod uwagę szybki rozwój lotnictwa i coraz bardziej dostępne cenowo samoloty, lądowisko stanie się znaczącym oknem na świat dla Jasła szybciej niż autostrada czy choćby droga szybkiego ruchu. Nie chodzi tu o ruch pasażerski, a raczej o niewielkie samoloty biznesowe i turystyczne. Ponadto celem Stowarzyszenia jest popularyzacja lotnictwa i dyscyplin z nim związanych oraz integracja środowisk lotniczych z terenu Jasła i okolic. Realizujemy to poprzez sekcje takie jak:

- samolotowa

- szybowcowa

- paralotniowa

- modelarska.

Stowarzyszenie w swoich szeregach skupia pilotów samolotowych, pilotów szybowcowych i motoszybowcowych, pilotów paralotniowych i motoparalotniowych, modelarzy, byłych pilotów oraz sympatyków lotnictwa.

Zarząd Jasielskiego Stowarzyszenia Lotniczego „IKAR”.

Prezes: Preisner Leszek
Wiceprezes: Skrudlik Andrzej
Wiceprezes: Gawlewicz Andrzej

http://www.jsl-ikar.eu/

Liczba odsłon: 4309

nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Oszustwa metodą na "wypadek" w powiecie jasielskim - Seniorka straciła 75 tysięcy złotych
06 czerwca 2023
W ubiegłym tygodniu w powiecie jasielskim miały miejsce dwie próby oszustwa metodą na „..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023