środa, 27 września 2023, imieniny: Amadeusz, Damian
Artykuły
Żyć zdrowiej! – spotkanie z Julitą Bator
22 listopada 2022 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

16 listopada 2022 w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Julitą Bator – blogerką, autorką poradników na temat zdrowego sposobu życia i książek kucharskich.

Wprowadzanie zmian w odżywianiu i trybie życia Julita Bator rozpoczęła kilkanaście lat temu, gdy uświadomiła sobie, że za nawracające problemy zdrowotne jej rodziny odpowiada wysoce przetworzona i przeładowana chemią żywność.

Podczas wakacji na Krecie moje dzieci jadły wszystko na co miały ochotę i nie chorowały. To mnie zaskoczyło, dlatego zaczęłam szukać informacji na ten temat i odkryłam, że tamtejsze jedzenie jest nieprzetworzone. To był przełom i impuls do rozpoczęcia zmian – wspomniała.

Doświadczenia związane ze zmianą nawyków żywieniowych, eliminacją szkodliwych składników oraz poszukiwaniem zdrowych, ekologicznych i jak najmniej przetworzonych produktów spożywczych autorka opisuje na blogu i w swoich książkach. Swoją wiedzą podzieliła się z uczestnikami naszego spotkania. Podczas prezentacji wymieniła szkodliwe składniki żywności, które rujnują nasze zdrowie i których powinniśmy bezwzględnie unikać. Poradziła, czego nie kupować, co lepiej przygotować samemu oraz dlaczego warto czytać etykiety. Zaznaczyła, że zmiany najlepiej wprowadzać stopniowo. Nasza dieta powinna być oparta głównie na świeżych, jak najmniej przetworzonych, najlepiej lokalnych i sezonowych produktach.

Julita Bator inspiracje czerpie nie tylko z własnych doświadczeń, ale również obserwując społeczności, które cieszą się długim i zdrowym życiem.

Jestem zafascynowana Koreą Południową i jej mieszkańcami, ich zdrowym podejściem do żywienia, trybem życia i sposobem bycia. Wiele możemy się od nich nauczyć w tych kwestiach. Odżywianie wpływa na wiele aspektów naszego życia, gdy dobrze jemy, mamy więcej energii, nie chorujemy, sprawniej funkcjonuje nasz układ odpornościowy, skóra, włosy i paznokcie wyglądają lepiej – podkreśliła.

Spotkanie obfitowało w zdrowotne inspiracje, porady, informacje i ciekawostki, które pomogą zdrowo żyć i zmienić styl życia na lepszy.

Projekt „Biblioteka zawsze po drodze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Anna Filip 

Liczba odsłon: 763


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Kto w Dębowcu zasiadał w Komisji Wyborczej do Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej
26 września 2023
Na terenie Jasła i powiatu jasielskiego  odbyły się wybory do Rady Powiatowej Podkarpackiej Izb..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023