wtorek, 28 marca 2023, imieniny: Aniela, Antoni
Artykuły
Zmarł Z-ca Naczelnik OSP w Skołyszynie Karol Stachacz
19 stycznia 2023 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

 Z wielkim bólem pogrążeni w żałobie informujemy, że w dniu 18.01.2023 r. na wieczną służbę odszedł dh Karol Stachacz - Z-ca Naczelnik OSP w Skołyszynie, emerytowany strażak-ratownik Państwowej Straży Pożarnej. Miał 51 lat.

 Śp. Karol Stachacz

Śp. Karol Stachacz swoją społeczną służbę rozpoczął w szeregach Harcerskiej Drużyny Pożarniczej w Skołyszynie, uczestnicząc m.in. w centralnych manewrach techniczno-obronnych ZHP, którą kontynuował w MDP.

Od samego początku aktywnie działał w szeregach OSP Skołyszyn był członkiem Zarządu a od 15 lat pełnił funkcję Z-cy Naczelnika.

Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej 1.12.1994 r. podjął pracę w Komendzie Powiatowej PSP w Jaśle na stanowisku kierowca-ratownik-operator sprzętu. Przeszedł na zaopatrzenie emerytalne 30.06.2018r.

Uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo gaśniczych jako zawodowy strażak oraz licznych akcjach jako ochotnik niejednokrotnie ratując życie, zdrowie i mienie mieszkańców nie tylko powiatu jasielskiego.

Jego ostatnią akcją jako ochotnika był wyjazd alarmowy podnośnikiem SH18 do pożaru w Roztokach w dniu 11.01.br.

Za swą społeczną i zawodową służbę został odznaczony m.in. przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Za Długoletnią Służbę, przez Ministra MSWiA Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz przez Związek OSP Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa.

Spoczywaj w pokoju! 

OSP Skołyszyn 

Liczba odsłon: 2095


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
W Zarzeczu gmina Dębowiec zderzyły się trzy pojazdy
27 marca 2023
Dziś około godziny 11-tej na drodze wojewódzkiej nr 992  w Zarzeczu gmina Dębowiec doszł..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023