piątek, 05 czerwca 2020, imieniny: Bonifacy, Waleria
Artykuły
Zmarł kpt. Stanisław Grzesiakowski 1925 – 2020
23 marca 2020 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

21 marca 2020 roku zmarł w Jaśle jeden z ostatnich członków Jasielskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej kpt. Stanisław Grzesiakowski.

Urodził się w 24 grudnia 1925 roku w Grudnej Górnej. Do Armii Krajowej wstąpił w 1942 roku, otrzymał pseudonim „Grom”. W czasie Akcji „Burza” należał do ugrupowania dowodzonego przez Karolka Kubika ps. „Wicher”. Brał udział w operacjach prowadzonych przez Armię Krajową w Grębiczynie i Braciejowej. Po rozformowaniu oddziału brał udział w kolportażu ulotek niepodległościowych. Po zakończeniu wojny uzyskał wykształcenie techniczne w branży budowlanej. Od 1964 roku mieszkał z rodziną w Jaśle, aż do przejścia na emeryturę pracował w lokalnych przedsiębiorstwach budowlanych. Od początku istnienia Jasielskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej uczestniczył w uroczystościach patriotycznych jako chorąży Pocztu Sztandarowego Koła AK. W ostatnich latach był członkiem zarządu Koła AK w Jaśle. Odznaczony Krzyżem Armii Krajowej. 

Pogrzeb odbył się dzisiaj (poniedziałek 23 marca) w kościele św. Stanisława BM. Stanisław Grzesiakowski  pochowany został na cmentarzu w Brzostku. 

Urząd Miasta w Jaśle 

Liczba odsłon: 808


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
DZISIAJ ŚWIATOWY DZIEŃ ROWERU
04 czerwca 2020
Światowy Dzień Roweru obchodzony jest od 2018 roku. Ideą tego dnia jest promowanie roweru jako nieza..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020