czwartek, 28 maja 2020, imieniny: Augustyn, Wiktor
Artykuły
"ZDROWI, BEZPIECZNI I AKTYWNI" - DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE POLICJI I ZUS-U
07 października 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Policjanci wraz z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle, aktywnie włączyli się w organizowane przez Radę Seniorów oraz Miasto Jasło, obchody "III Jasielskich Dni Seniora". Była to niewątpliwie dogodna okazja do promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz do przypomnienia seniorom podstawowych zasad bezpieczeństwa i popularyzacji wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Fot. KPP Jasło 

Każdego roku na przełomie września i października, jasielscy policjanci wspópracują z innymi podmiotami i instytucjami biorąc udział w różnego rodzaju wydarzeniach organizowanych z okazji Dnia Seniora. Jest to niejednokrotnie okazja do tego, aby porozmawiać z seniorami, przestrzec ich przed zagrożeniami oraz przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa. 

W oparciu o porozumienie w sprawie przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli, zawarte w ubiegłym roku, pomiędzy Komendantem Głównym Policji, a Prezesem Zakładu Ubepieczeń Społecznych, pracownicy ZUS Oddział Jasło wraz z policjantami, wzięli udział w III Jasielskich Dniach Seniora i przygotowali specjalne stoisko profilaktyczne. 

Profilaktyczny punkt ZUS-u i Policji cieszył się dużym zainteresowaniem. Seniorzy chętnie zapoznawali się z zagadnieniami z zakresu ubezpieczeń społeczych. Mieli także okazję dowiedzieć się ciekawych informacji na temat działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas rozmów z seniorami policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, udzielała instruktażu i porad jak postępować by nie paść ofiarą oszustów. Każdy kto odwiedził profilaktyczne stoisko mógł zaopatrzeć się w elementy odblaskowe oraz ulotki profilaktyczne pozyskane w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2016 - 2019.

pw 

Liczba odsłon: 2159


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Posłanka Maria Kurowska samorządowiec z "krwi i kości"
28 maja 2020
 Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego składam wszystkim osobom, które współ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020