środa, 19 czerwca 2019, imieniny: Borzysław, Gerwazy
Artykuły
Zbiornik wodny w Krempnej będzie odmulony
09 października 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Gmina Krempna złożyła wniosek w ramach konkursu ogólnego w zakresie działania 6.3 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej RPO WP 2014-2020 dotyczący zadania pn.: Zagospodarowanie zbiornika wodnego w Krempnej na rzece Wisłoce”. Działania te zostały podjęte z inicjatywy wójta Gminy Krempna Kazimierza Miśkowicza. 

Krempna, 6 października 2018 roku - Zbiornik wodny na rzece Wisłoce w Krempnej 

W ramach tego wniosku uzyskano decyzję środowiskową w zakresie odmulenia zbiornika wodnego. Aby uzyskać tę decyzję opracowano raport oddziaływania na środowisko co wynikało z obowiązku nałożonego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

Krempna, 6 października 2018 roku - Zbiornik wodny na rzece Wisłoce w Krempnej 

W wyniku postanowienia RDOŚ w Rzeszowie z dnia 07.09.2018 roku,  raport ten został zaakceptowany, zawierając jednocześnie wiele obowiązków. Zatem w dniu 13.09.2018 r. mogła być wydana decyzja środowiskowa. Warto tutaj zaznaczyć, iż wniosek w tej sprawie złożono 15.12.2016 roku.

Krempna, 6 października 2018 roku - Zbiornik wodny na rzece Wisłoce w Krempnej 

Wydana została decyzja o warunkach zabudowy celu publicznego na budowę budynku sanitarno-gospodarczego, basenów o wymiarach 25 m x 12,5 m i 12,5 m x 5 m, placu zabaw, siłowni zewnętrznej, ogrodzenia i chodników. Opracowano w tym zakresie dokumentację architektoniczną, konstrukcyjną i plan zagospodarowania terenu. Uzyskano w tym zakresie stosowne zezwolenia Starosty Jasielskiego, co nastąpiło w dniu 06.09.2018 r. Dokonano skutecznego zgłoszenia na przyłącz kanalizacyjny i wodociągowy dla ww. obiektów.

Kazimierz Miśkowicz - wójt Gminy Krempna 

Ponadto wydano decyzję o warunkach zabudowy na remont remizy OSP Krempna ze zmianą sposobu użytkowania na Centrum Aktywizacji Lokalnej Społeczności i siłownie wewnętrzną. Dokonano skutecznego zgłoszenia w tym zakresie.

 Krempna,  9 kwietnia 2017 roku - Zbiornik wodny   - Zdj. arch. 

Remont starej remizy OSP w Krempnej jest ściśle związany z projektem zagospodarowania zbiornika wodnego. Wykonano mapę z zamulonego zbiornika wodnego poprzez pracę urządzeń jakimi są „Drony” dla potrzeb opracowania operatu wodno-prawnego, który jest z kolei niezbędny do uzyskania pozwolenia wodno-prawnego na odmulenie zbiornika. Operat ten w obecnym czasie przekazano do Polskich Wód w Rzeszowie.

 Krempna,  9 kwietnia 2017 roku - Zbiornik wodny   - Zdj. arch. 

 Krempna,  9 kwietnia 2017 roku - Zalew wodny  - Zdj. arch. 

 Krempna,  9 kwietnia 2017 roku - Zbiornik wodny   - Zdj. arch. 

 Krempna,  9 kwietnia 2017 roku - Zbiornik wodny   - Zdj. arch. 

  Krempna,  9 kwietnia 2017 roku - Zbiornik wodny   - Zdj. arch. 

UG Krempna/ Stanisław Grzywacz

 

W wyborach na urząd burmistrza Jasła zagłosuję na - weź udział w sondzie,

zakładka na stronie głównej

Liczba odsłon: 2846


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Mysc  |  środa, 10 października 2018 11:40
http://www.wirtualnejaslo.pl/artykul/kultura/734/ Link do waszego artykułu o zbiorniku Kąty- Myscowa. A co z tym zbiornikiem? co robi gmina ? nic!!!! czekamy na aktualne informacje!!!
#2  ~CoToDa  |  wtorek, 09 października 2018 21:15
Rogowski co zrobi z zalewem ???
#3  ~demokryt  |  wtorek, 09 października 2018 11:29
Wójt gminy Krempna ( jak i zalew) zamulony jest już od kilkunastu lat.Tylko tylko tamtejsi wyborcy mogą to zmienić. Co? :P Cool
#4  ~Głosuję na Wiesława Rogowskieg  |  wtorek, 09 października 2018 11:02
Czas na zmianę. Czas głosować na kogoś nowego ze świeżym spojrzeniem i chęcią dokonania istotnych zmian. Krempna może być perełką turystyczną Podkarpacia jak za dawnych czasów. Potrzeba tylko pracy w tym kierunku, pozyskiwanie środków finansowych i ciągła promocja Gminy Krempna. A tu jak widać tylko przed wyborami coś się dzieje. Czy tak to powinno wyglądać - brak zalewu - brak turystów - brak atrakcji - brak środków na rozwój okolicy.
Głosuję na Wiesława Rogowskiego i proponuje to innym. Czas wyciągnąć gminę Krempna z marazmu, gdzie największym zakładem pracy jest Urząd Gminy.
#5  ~kret  |  poniedziałek, 08 października 2018 21:47
Pawluś jest skuteczny to na pewno odmuli!
#6  ~krempna  |  poniedziałek, 08 października 2018 21:46
Tylko Miśkowicz wójtem gminy Krempna
#7  ~wyborca  |  poniedziałek, 08 października 2018 21:42
Głosujemy na obecnego wójta Kazimierza Miśkowicza - to dobry gospodarz
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Pokrzywy w centrum Jasła - Ludzie płacą podatki, a co robi jasielska władza?
19 czerwca 2019
Dorodne pokrzywy pokrywają działkę w centrum Jasła. Rosną w odległości kilkunastu metrów od P..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019