czwartek, 02 kwietnia 2020, imieniny: Franciszek, Władysław
Artykuły
Zamiar likwidacji Szkoły Podstawowej w Duląbce i Łazach Dębowieckich - Sesja Rady Gminy Dębowiec - Zapowiedź
18 stycznia 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Poniżej publikujemy odwieszczenie o zwołaniu Sesji Rady Gminy Dębowiec, która odbędzie się 24 stycznia 2020 roku.

Marcin Bolek - wójt Gminy Dębowiec 

 

Podczas Sesji będą rozpatrywane między innymi  projekty uchwał w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Duląbce oraz Szkoły Podstawowej w Łazach Dębowieckich .

Przypominamy, że dopłata z budżetu Gminy Dębowiec do jednego ucznia w  Szkole Podstawowej w Duląbce  wynosiła w 2019 roku  23 204,92 złote, gdzie według stanu na dzień 30.09.2018 roku w całej szkole było tylko 22 uczniów.

W tej samej szkole w Duląbce w 2018 roku do jednego ucznia dopłacano z budżetu Gminy 14 019,77 złotych, a w 2017 roku była to kwota 11 959,27 złotych.

Natomiast do jednego ucznia w Szkole Podstawowej w Łazach Dębowieckich dopłata w 2019 roku do jednego ucznia z budżetu Gminy wynosiła 12 707,05 złotych.

 Radni staną przed dylematem. Czy przeznaczać środki na budę wodociągów i sieci kanalizacyjnej w gminie, czy też bez końca dopłacać z budżetu gminy na utrzymywanie  małych szkół?

Red. 

Liczba odsłon: 2965


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Kama  |  niedziela, 26 stycznia 2020 20:00
Szanowni zrozpaczeni Rodzice- prawda jest taka-że dzieci w tak małych szkołach cierpią i jak pójdą dalej w świat- to dopiero się zdziwicie. a za dobry przykład i poparcie Wójta podam przykład Wiśniowej- już wiele lat temu zlikwidowano tam małe szkoły- przy podobnych lamentach rodziców- a dziś - wszyscy zadwoleni! Szkoła super wyposażona, boiska, hale , orliki, świetlice i nawet własne lodowisko mają...więc odrobina refleksji, trochę odwagi i sami zobaczycie , że nie są to decyzje krzywdzące dla dzieci...
#2  ~czaszaczacpracowacjakinni  |  piątek, 24 stycznia 2020 00:55
Jakie zamykanie szkół? Tutaj chodzi o przekształcenie szkoły w stowarzyszenie. Cały ten zament tworzy jedna grupa społeczna, która w chwili obecnej ma chyba najwięcej czasu wolnego i najwięcej profitów które daje karta nauczyciela. I tu jest czuły punkt sporu. Przekształcając szkołę dzieciom nic się nie dzieje. Ta sama nauka, ten sam budynek, no może nowi nauczyciele, bo pewnie nie jeden z obecnych nie wytrzymałby pracy na stanowisku pełno etatowym za pieniądze jakie zarabia dużo osob, czyli niewiele odbiegających od najniżej krajowej. A co zyskają mieszkańcy? Chociażby pieniądze które gmina przeznacza na pensje i profity zostaną zainwestowane w inwestycje. Jest w gminie szkoła która tak dziala już parę lat i jakoś dzieciom krzywda się nie dzieje. Odpowiedzcie sobie sami na co idą pieniądze z podatków. Brawa dla takiej decyzji wójta.
#3  ~cool  |  środa, 22 stycznia 2020 23:13
Obecny wójt gminy dębowiec notabene nauczyciel szkoły podstawowej w dębowcu jest katem a zarazem grabarzem szkół podstawowych w swojej gminie. Czy jest to powód do dumy? Szkoły budowane przez jeszcze żyjących mieszkańców tych miejscowości są likwidowane na ich oczach tylko dlatego aby obecny wójt mógł spełnić obietnice wyborcze. Mam pytanie czy wójt gminy jest wybierany po to aby likwidować obecne miejsca pracy? Czy może jego zadaniem jest tworzenie warunków aby powstawały nowe miejsca pracy dla młodych ludzi która zdobywają zawód a ponieważ nic w gminie nie ma a to co jest to się lekką ręką likwiduje, muszą wyjeżdżać za chlebem za granicę lub do innych miejsc w Polsce, zdobywanie pieniędzy unijnych, przygotowywanie gruntu dla przyszłych inwestorów. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś oświeci. Pozdrawiam Cool
#4  ~Zbigniew  |  poniedziałek, 20 stycznia 2020 18:25
dopłaty do ucznia? Nie rozumię. To inwestycja w przyszłość.Dzieci można wozić do Dębowca,jeśli tego chcą rodzice,ale nie przeliczajmy nauki i wiedzy na złotówki.Wodociągi i kanalizacje są ważne ale projektują je i budują kiedyś wykształcone dzieci najczęściej wiejskie.
#5  ~Wiesia  |  niedziela, 19 stycznia 2020 18:41
Najwyższy czas takie szkoły zlikwidować. Nie może tak być, że do takich szkół dopłaca się rocznie 400-500 tysięcy złotych. Pomyślcie ile gmina może za te pieniądze zrobić w zakresie inwestycji dla wszystkich mieszkańców. Popieram ten pomysł w całości. Gmina Tarnowiec zrobiła ten krok już dawno i jest w dobrej kondycji finansowej. Panowie radni - odwagi!
#6  ~Wiesia  |  niedziela, 19 stycznia 2020 18:40
Najwyższy czas takie szkoły zlikwidować. Nie może tak być, że do takich szkół dopłaca się rocznie 400-500 tysięcy złotych. Pomyślcie ile gmina może za te pieniądze zrobić w zakresie inwestycji dla wszystkich mieszkańców. Popieram ten pomysł w całości. Gmina Tarnowiec zrobiła ten krok już dawno i jest w dobrej kondycji finansowej. Panowie radni - odwagi!
#7  ~obser.  |  niedziela, 19 stycznia 2020 17:50
W Dobryni jest też niski poziom nauczania ale dobrze ze się utrzymała
#8  ~al  |  niedziela, 19 stycznia 2020 13:58
Ale pan Budziak jest z Duląbki
#9  ~mm  |  niedziela, 19 stycznia 2020 12:03
I to jest prawda
#10  ~strona  |  niedziela, 19 stycznia 2020 10:40
pan Budziak nie jest radnym w Łazach Dębowieckich, radnym jest pan Mokrzycki no zobaczymy jak będzie głosował.
#11  ~Leśniak  |  niedziela, 19 stycznia 2020 08:34
Takie wiejskie szkoly maja bardzo niski poziom
#12  ~mm  |  sobota, 18 stycznia 2020 20:33
No i zobaczymy jak będą głosować radni zwłaszcza pan Budziak
#13  ~xxx  |  sobota, 18 stycznia 2020 19:23
Brawo dla wójta Marcina Bolka - Tak trzymać
#14  ~xz  |  sobota, 18 stycznia 2020 18:53
brawo za odwage i do dzieła, czasy sie zmieniają uczniów coraz mniej a nauczycieli coraz więcej i ciagle wymagania po 4-5 godz dzienie -chory system ! inni wojtowie patrzcie na jednego odważnego )
#15  ~Brawo  |  sobota, 18 stycznia 2020 16:54
Brawo dla wójta. Wreszcie będą oszczędności i pieniądze na inwestycje a nie dla nauczycieli, którzy za 5 000 złotych uczą dzieci w klasach po 4-5 uczniów
#16  ~Zibi  |  sobota, 18 stycznia 2020 16:36
Nareszcie rozsądna decyzja. Kiedy inni wójtowie pójdą w ślady Dębowca. Ciekaw jestem jak zachowa się kurator? Będzie ZA czy nawet PRZECIW?
#17  ~Antonio  |  sobota, 18 stycznia 2020 16:06
Wszystkie gminy muszą oszczędzać by mieć pieniądze na świętowanie 40 lecia powstania soly(niez)darnosci.
To było największe nieszczęście jakie dotknęło Ojczyznę od kiedy skończył się stalinizm.
#18  ~SM  |  sobota, 18 stycznia 2020 12:31
To się wójt rozszalał!Wójt likwidator!
W sumie ma rację: 23.ooo na ucznia to wychodzi 2.300 na miesiąc bez wakacji.a za tą kasę to można zamówić belfra do domu.
Dobra robota Marcina Bolka! Jeszcze śmieci podnieść na 50 zeta od łeba i można rządzić kilka kadencji jak Zbigniew Złotousty Tak
#19  ~ciekawy  |  sobota, 18 stycznia 2020 10:00
Ciekawy kiedy burmistrz Jasła Ryszard Pabian przedłoży projekt uchwały w sprawie likwidacji szkoły przy ulicy Jana z Dukli i w Brzyszczkach. Ile jesczce mieszkańcy Jasła będą dopłacać do nauczycieli ???????????????????????????????????????????????????????
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zaginął 44-letni mieszkaniec miasta Jasła MARIUSZ ZAWISZA
01 kwietnia 2020
Zaginął 44-letni mieszkaniec miasta Jasła MARIUSZ ZAWISZA, który w dniu 25 marca 2020 roku wy..