sobota, 16 października 2021, imieniny: Ambroży, Dionizy
Artykuły
Z KK-T JDK: Rowerem na Kamienne Herby
13 maja 2021 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

Po złagodzeniu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zorganizował - 8 maja br. - wycieczkę rowerową do Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, na szlak „Kamienne Herby”.

Przez teren rezerwatu przepływa rzeka Wisłok, tworząc przełom pomiędzy zbiegającymi się wzgórzami, stąd miejsce to przyjęło nazwę Bramy Frysztackiej. Uroki „Frysztackich Wrót” uczestnicy wyprawy poznali częściowo już jesienią ubiegłego roku.

Tym razem rowerzyści pod przewodnictwem Tadeusza Wójcika i Adama Golenia mieli okazję podziwiać „Kamienne Herby” w wiosennej szacie. W ponad 60-kilometrową trasę wyruszyli w drugą sobotę maja. Wyjechali rano sprzed JDK. Przed nimi były: Warzyce, Lubla, Frysztak, Kobyle, Brama Frysztacka i Jazowa. Pogoda nie sprzyjała rajdowiczom, bowiem chwilowe silne porywy wiatru utrudniały jazdę. Po przemierzeniu ponad 25 kilometrów, znaleźli się na szlaku wzgórz Jazowej. Z odsłoniętych miejsc widokowych mogli tam podziwiać krajobraz Doliny Wisłoka. Dalszy trakt prowadził przez wiosenny, nabierający zielonego kolorytu las, w którym zaznaczały się w oddali wąwozy, jary, wyrobiska, progi skalne. W głębi lasu przed turystami odsłoniły się malownicze formy skalne, nadające temu miejscu wyjątkowy klimat i odrobinę tajemniczości.

W drodze powrotnej aura poprawiła się; momentami nawet wyglądało zza chmur słońce. 

Pierwsza w tym roku wyprawa rowerowa KK-T JDK dała wszystkim jej uczestnikom wiele satysfakcji. Grupa uznała ją zgodnie za bardzo udaną, choć - z uwagi na uciążliwości pogodowe oraz znaczne odległości - ekstremalną. 

(JDK)

Liczba odsłon: 674


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Spotkanie samorządów w sprawie strategii rozwoju ponadlokalnego
15 października 2021
W piątek, 15 października, w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbyło się spotkanie samorządów z ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021