poniedziałek, 20 maja 2019, imieniny: Anastazy, Bazyli
Artykuły
XVII OTCD – Gdyby jajko mogło mówić – spotkania z Renatą Piątkowską
05 czerwca 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

7 czerwca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkania autorskie z Renatą Piątkowską w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Tego dnia w spotkaniu o godzinie 10.00 wezmą udział uczniowie szkół podstawowych, natomiast o godzinie 16.00 wraz z rodzicami i dziećmi z Klubu Czytających Rodzin świętować będziemy VII rocznicę rozczytanych familijnych spotkań.

Renata Piątkowska jest autorką książek dla dzieci m.in.: "Gdyby jajko mogło mówić", "Mądra głowa zna przysłowia", "Z przysłowiami za pan brat", „Opowiadań z piaskownicy”, „Szczęście śpi na lewym boku” czy „Przygoda ma kolor niebieski”. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, a w marcu 2016 dołączyła do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu. Mieszka w Bielsku Białej, jej pasją jest jazda konna.

Podczas spotkania „Gdyby jajko mogło mówić” dzieci poznają polskie przysłowia i przesądy oraz dowiedzą się skąd się wzięły i co oznaczają polskie zwyczaje.

Spotkania odbędą się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom".

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

Anna Filip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odsłon: 728


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Maria Kurowska na uroczystościach odpustowych w Dębowcu
18 maja 2019
19 maja 2019 roku w bazylice mniejszej Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu odbyły się ur..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019