środa, 20 czerwca 2018, imieniny: Bogumił, Bożena
Artykuły
XIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Osieku Jasielskim
16 maja 2017 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

Agnieszce Osieckiej poświęcona była XIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego z cyklu POETYCKIE ROCZNICE, który od wielu lat organizują Gimnazjum Integracyjne im. Króla Kazimierza Wielkiego i Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku Jasielskim.

Życie nie stawia pytań,;

Życie po prostu jest,

Czasem zębami zgrzyta,

A czasem łasi się jak pies

A Ty, który wszystko wiesz,

Znasz wszystkie kwasy i zasady,

Powiedz nam, jak to jest

Po tamtej stronie lady…”

Uczniów i recytatorów z 12 gimnazjów powiatu jasielskiego ciepło powitała Pani Zofia Ciomcia – współorganizatorka poetyckich spotkań. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na to, jak żyła, co czuła i w jakich barwach widziała świat i ludzi poetka, autorka wielu tekstów piosenek. W lapidarnych, prostych strofach potrafiła zawrzeć społeczną obserwację, kwintesencję codzienności.

Grupa miejscowych gimnazjalistów w krótkim montażu słowno-muzycznym zaprezentowała najważniejsze wydarzenia z życia i twórczości Agnieszki Osieckiej.

Spośród 33 uczestników konkursu: I miejsce zajęła Izabela Zięba z Nowego Żmigrodu;

II miejsce Adrian Szetlak z Osieka Jasielskiego

III – Renata Łącka z Osieka Jasielskiego i Adriana Urban z Łężyn.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Dagmara Czapeczka, Aleksandra Łaba, Iwona Gawron, Maria Piejko, Wiktoria Farbaniec, Patrycja Wojdyła, Julia Gajecka, Karolina Kmiotek i Wiktor Skiba.

Komisji konkursowej przewodniczył z-ca Naczelnika Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Jaśle, polonista – Pan Andrzej Papciak.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz długopisy z logo konkursu, a laureaci nagrody książkowe. Nauczyciele zaś okolicznościowe podziękowania za przygotowanie młodzieży i rozbudzanie humanistycznych pasji.

Fundatorem nagród był Wójt Gminy Osiek Jasielski.

Sekretarz Gminy Osiek Jasielski Pan Piotr Rostek podziękował recytatorom, nauczycielom za liczny udział w konkursie, staranne przygotowanie i propagowanie pięknej polszczyzny. Członkom jury za zaangażowanie i pomoc , zaś organizatorom Paniom Zofii Ciomci i Lidii Szarek za pracę włożoną w przygotowanie przedsięwzięcia, dbałość o ciepły, przyjazny klimat, co z pewnością korzystnie wpływa na promocję gminy w regionie.

Red.

 

 

Liczba odsłon: 753


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018