środa, 17 sierpnia 2022, imieniny: Angelika, Anita
Artykuły
Wystawa w JDK: Kruche piękno
22 grudnia 2021 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Do 5 lutego 2022 roku w jasielskim Domu Kultury czynna będzie wystawa ręcznie robionych baniek i ozdób choinkowych, wytwarzanych przez jasielską firmę „Dagmara”. Ekspozycja „Kruche piękno”, której wernisaż odbył się 16 grudnia br., została zorganizowana z okazji 40-lecia spółki.

Dagmara to firma pełna rodzinnej pasji, założona przez Krystynę Jankowską czterdzieści lat temu. Zajmuje się wyrobem artystycznych, niepowtarzalnych ozdób — tradycyjnie dmuchanych i ręcznie dekorowanych bombek. Najwyższa jakość wykonania, dbałość o detale i wyjątkowe wzornictwo to filary marki pochodzącej z Jasła, która od 1982 r. tworzy na rynku polskim i zagranicznym niezwykłą, szklaną historię Świąt Bożego Narodzenia. Jej produkty można znaleźć w najlepszych, międzynarodowych salonach wnętrz, m.in. Johna Lewis’a czy Harrods’a. Doskonalenie technik wytwórczych i zdobniczych oraz wyznaczanie trendów jest doceniane na całym świecie, m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Kanadzie, Kolumbii czy Japonii. Od 2003 r. spółka jest wystawcą na największych świątecznych targach Christmasworld we Frankfurcie nad Menem, a w 2019 r. rozpoczęła sprzedaż online pod nowym logo: DAGMARA My Christmas, oferując limitowane kolekcje z dostawą do domu.

Na wystawie w JDK znajduje się kilkaset baniek i ozdób choinkowych ręcznie zdobionych, którym towarzyszą różnorodne motywy, m.in. religijne, historyczne, morskie, kwiatowe, egzotyczne oraz takie, które nawiązują do znanych miejsc i budowli na świecie.

(jdk)

Liczba odsłon: 1165


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Z Jasła odchodzi zawsze uśmiechnięta siostra Karina Pawłowska i myśliciel ksiądz Zbigniew Kraska
16 sierpnia 2022
Decyzją księdza biskupa Jana Wątroby, po trzech latach pracy w Kolegiackiej Parafii pw. Wn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022