wtorek, 29 września 2020, imieniny: Dadźbog, Franciszek
Artykuły
Wybory prezydenckie 28 czerwca lub 5 lipca 2020 roku - mówił Jarosław Gowin
12 maja 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Dziś odbędzie się posiedzenie Sejmu RP, podczas którego posłowie będą debatować nad projektem poselskim Ustawy o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego. 

Jarosław Gowin - przezes " Porozumienia" 

Projekt Ustawy określa zasady i tryb organizacji wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzone w 2020 roku, w związku z ogłoszonym stanem epidemii na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 

Ustawa zakłada możliwość głosowania tradycyjnego  w lokalach wyborczch oraz głosowania korespondencyjnego.

Jarosław Gowin mówił, że najbardziej prawdopodobnym terminem głosowania będzie dzień  28 czerwca lub 5 lipca.

Projekt ustawy zakłada, że że wybory odbędą się normalnie w lokalach wyborczych, gdzie będą pracowały obwodowe komisje wyborcze. Każda osoba, która nie będzie chciała przyjść do lokalu, będzie mogłą oddać swój głos korespondencyjnie, o ile złoży wcześniej odpowiedni wniosek.

Zamiar głosowania korespondencyjnego wyborca będzie musiał zgłosić komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy do 12 dnia przed dniem wyborów, a wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych – do 5 dnia przed dniem wyborów.

Wyborca za granicą będzie miał możliwość głosowania korespondencyjnego i taki zamiar będzie zgłąszał  konsulowi do 12 dnia przed dniem wyborów. 

Zgłoszenie będzie dokonane ustnie, pisemnie, lub w formie elektronicznej za pośrednictwem dedykowanej usługi udostępnionej przez ministra właściwego ds. informatyzacji. 

Wyborca, który zgłosił zamiar głosowania korespondencyjnego w kraju, otrzymuje z urzędu gminy, nie później niż 5 dni przed dniem wyborów, pakiet wyborczy. Pakiet będzie dostarczał operator wyznaczony lub pracownik urzędu gminy. 

 Doręczenie pakietu wyborczego przesyłanego za pośrednictwem operatora wyznaczonego dokonywane będzie  przez zespół złożony z co najmniej dwóch pracowników operatora wyznaczonego bezpośrednio do oddawczej skrzynki pocztowej wyborcy. Po doręczeniu pakietu do skrzynki za pakiet odpowiada właściciel skrzynki.

W skład pakietu wyborczego będzie  wchodziła koperta zwrotna, karta do głosowania, koperta na kartę do głosowania, instrukcja głosowania korespondencyjnego, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie do głosowania. 

Wyborca będzie mógł  w godzinach głosowania osobiście lub za pośrednictwem innej osoby dostarczyć kopertę zwrotną do obwodowej komisji wyborczej w obwodzie głosowania, w którym jest wpisany do spisu wyborców. 

 Red. 

Liczba odsłon: 1378


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Andrzej  |  środa, 13 maja 2020 14:52
Co Gowin zrobił dla Jasła.
#2  ~Emeryt  |  środa, 13 maja 2020 14:50
Ja głosuję na Dudę. Szanujmy to co do tej pory osiągnęliśmy.
Nigdy nie było tyle świadczeń socjalnych.
#3  ~Gowin  |  środa, 13 maja 2020 12:48
człowiek guma. Nikt z nim nigdy nie zawiąże koalicji.Porozumienie winno usunąć Gowina.
#4  ~Gosia  |  wtorek, 12 maja 2020 14:52
A kim właścieiwe jest ten pan Gowin i co zrobił dla Polski??????????
#5  ~glista  |  wtorek, 12 maja 2020 13:40
Straganiarzom wiedzie się najlepiej!
#6  ~analityk  |  wtorek, 12 maja 2020 13:38
To że akurat przeciwstawił się J.Kaczyńskiemu to przejdzie do historii. W końcu chodziło mu o to żeby nie narażać Polaków na groźbę zakażeń wirusem oraz aby wybory były z zachowaniem elementarnych zasad. To mu się udało i chwała mu za to. Dziwię się że ktoś tego nie rozumie. Tym razem pokazał niezłomny charakter a to mu daje przepustkę do najwyższych funkcji w Państwie. Marszałek Sejmu ?, Premier ?, Prezydent ?. Czas pokaże
#7  ~jaślanin  |  wtorek, 12 maja 2020 11:04
Wstyd, że taki typ, bez kręgosłupa moralnego pochodzi z Jasła.
#8  ~zmiana  |  wtorek, 12 maja 2020 10:47
Tylko Kosiniak Kamysz
#9  ~vv  |  wtorek, 12 maja 2020 10:03
Wstyd że jest z Jasła
#10  ~Wyb  |  wtorek, 12 maja 2020 09:41
I po co tu tyle czekać... Znowu będą pit..oli..ć o tym wszędzie przez następne dwa miesiące?! A było by już po wszystkim ! Brawo marszałku senatu utrudniający życie! :<
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
W Nowym Żmigrodzie powstał Klub radnych PIS-u- Weszli do niego wszyscy radni wójta Grzegorza Bary
28 września 2020
W  Radzie Gminy Nowy Żmigród powstał Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości.&nbs p; W skład..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020