niedziela, 17 lutego 2019, imieniny: Franciszek, Konstanty
Artykuły
Współczesna tożsamość a historia – spotkanie autorskie z Anną Janko
07 maja 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zaprasza na spotkanie z Anną Janko, poetką, pisarką, publicystką, dramatopisarką, autorką książek m.in. „Dziewczyna z zapałkami” oraz „Mała zagłada”, za którą w 2016 r. została nagrodzona Ogólnopolską Nagrodą Literacką Gryfia.

Jej proza choć pisana pozornie prostym językiem mówi o sprawach trudnych i ważnych. Do takich właśnie narracji należy „Mała zagłada”. Autorka potwierdza to w jednym z wywiadów:

(…) Jest i trudna, i łatwa zarazem. Czytelnicy mówią, że czyta się ją gładko ze względu na prosty, bezpośredni język. W przeżywaniu natomiast bywa ciężka, bo wywołuje skrajne emocje. Ja sama wciąż podlegam tym emocjom, ponieważ jeszcze nie oddzieliłam się od tej historii.

Jej książki zawsze są doceniane przez krytyków. „Świetlisty cudzoziemiec” (2001) i „Pasja według św. Hanki” (2013) otrzymały Nominację do Literackiej Nagrody Nike.

Spotkanie odbędzie się 9 maja (środa) 2018 r. o godz. 17.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

Zapraszamy!

 

 

Liczba odsłon: 854


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
W Jaśle podzielono pieniądze na sport - Komu, ile i na co ?
16 lutego 2019
21 klubów i stowarzyszeń sportowych otrzymało w tym roku pieniądze z budżetu Miasta Jasła. ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019