wtorek, 19 października 2021, imieniny: Ferdynand, Piotr
Artykuły
Wrześniowy newsletter Urzędu Miasta w Jaśle dla Przedsiębiorców
20 września 2021 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Wrześniowy newsletter Urzędu Miasta w Jaśle dla Przedsiębiorców

1. Objaśnienia podatkowe do pakietu VAT e-commerce

Ministerstwo Finansów przygotowało praktyczny przewodnik po głównych rozwiązaniach pakietu VAT e-commerce. W objaśnieniach podatkowych przeanalizowano najważniejsze rozwiązania i sposoby rozliczania VAT w handlu międzynarodowym w relacjach B2C oraz przedstawiono 66 praktycznych przykładów jak działa pakiet.

Więcej informacji na stronie gov.pl oraz Ministerstwa Finansów.

2. KSeF – Krajowy System e-Faktur

Ministerstwo Finansów udostępniło roboczą wersję struktury logicznej e-Faktury, umożliwiając przedsiębiorcom dostosowanie systemów informatycznych do innowacji związanych z wdrażaniem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). System ma zostać wprowadzony od 1 stycznia 2022 r.

Więcej informacji na stronie gov.pl oraz Ministerstwa Finansów.

3. Bony na cyfryzację – wsparcie PARP

Od 20 września 2021 r. mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o wsparcie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach konkursu Bony na cyfryzację. Wsparcie ma na celu łagodzenie skutków wystąpienia pandemii poprzez transformację cyfrową gospodarki i obejmuje finansowanie projektów wdrażających wykorzystanie technologii cyfrowej. Minimalny wkład własny wynosi 15%.

Szczegółowe informacje na stronie PARP.

4. Seminarium – „Zarządzanie energią i efektywność energetyczna jako czynniki poprawy konkurencyjności sektora MŚP w Unii Europejskiej”

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie 23 września 2021 r. organizuje bezpłatne szkolenie on-line pt.: „Zarządzanie energią i efektywność energetyczna jako czynniki poprawy konkurencyjności sektora MŚP w Unii Europejskiej”. Szkolenie odbędzie się w godzinach 10:00-15:00. Wypełnioną deklarację uczestnictwa należy wysłać na adres: een@wsiz.edu.pl do dnia 22 września 2021 r.

Szczegółowe informacje na stronie Ośrodka Enterprise Europe Network.

5. Webinarium: „Circular economy – jak wdrożyć cyrkularny model gospodarowania odpadami w przedsiębiorstwie”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w dniu 21 września 2021 r. w godzinach 11:30-13:00 organizuje dla wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP bezpłatne webinarium on-line pt.: „Circular economy – jak wdrożyć cyrkularny model gospodarowania odpadami w przedsiębiorstwie”. Webinarium jest otwarte i nie wymaga rejestracji. W dniu transmisji uaktywniony zostanie player,w którym będzie można je obejrzeć.

Więcej informacji na stronie PARP.

6. Cykl edukacyjny - #idearozwojubiznesu

Polska Agencja Rozwoju oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii 15 września 2021 r. rozpoczęła cykl informacyjno-edukacyjnych wideokonferencji dla przedsiębiorców. „Idea Rozwoju Twojego Biznesu” to seria spotkań online poświęconych wybranym rozwiązaniom z Polskiego Ładu oraz tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej. Każde spotkanie składa się indywidualnych prelekcji zaproszonych ekspertów, moderowanej dyskusji na najważniejsze z poruszonych tematów, a także odpowiedzi na pytania uczestników. Cykl realizowany będzie do końca grudnia. Udział jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Szczegółowe informacje na stronie PARP .

7. Konkurs Polskie Marki Turystyczne

Od 1 września do 15 października 2021 r. trwa nabór do projektu Polskie Marki Turystyczne. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polską Organizacją Turystyczną. Jego ideą jest stworzenie katalogu najbardziej atrakcyjnych polskich regionów, które będą profesjonalnie zarządzane i promowane.

Więcej informacji na stronie gov.pl oraz stronie projektu.

8. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 do 30 września 2021 r.

30 września 2021 r. w całej Polsce zakończy się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy, a preferowaną formą spisu jest tzw. samospis internetowy.

Więcej informacji na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.

9. Trwa nabór do VI rundy projektu Platformy Startowe „Start In Podkarpackie”

Od 1 września 2021 r. do 31 października 2021 r. trwa nabór do VI rundy inkubacji projektu Platformy Startowe „Start In Podkarpackie”. W ramach projektu wspierane są pomysły wpisujące się w jedną z branż stanowiących inteligentne specjalizacje województwa podkarpackiego (IT/ICT, lotnictwo, motoryzacja i/lub budownictwo).

Zgłaszania można składać przez stronę projektu, a więcej informacji można uzyskać na stronie PARP.

Z Urzędu...

6 września rozpoczęło głosowanie na 7 projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta.

W województwie podkarpackim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic powstanie osiem nowych inwestycji. Obwodnica Jasła jest na etapie przetargu na koncepcję programową.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta.

Liczba odsłon: 520


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Jubileusz „Złotych Godów” w Gminie Dębowiec
18 października 2021
Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021