poniedziałek, 13 lipca 2020, imieniny: Ernest, Eugeniusz
Artykuły
WPADŁ Z NARKOTYKAMI, BO NIE MIAŁ MASECZKI OCHRONNEJ
09 maja 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Jasielscy policjanci zatrzymali wczoraj młodego mężczyznę, przy którym znaleźli kilka porcji niedozwolonych środków narkotycznych. Policjanci zwrócili uwagę na niego, bo nie miał maseczki ochronnej. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 24 gramy amfetaminy. W najbliższej przyszłości 19-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Fot. KPP Jasło 

Wczoraj przed południem, policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego jasielskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę, przy którym ujawnili narkotyki. Powodem interwencji wobec niego było to, że nie miał założonej maseczki zasłaniającej nos i usta. Policjanci zwrócili mu uwagę i pouczyli o konieczności stosowania tego typu środków ochrony. 

Podczas legitymowania 19-latek wzbudził podejrzenie, że może mieć coś na sumieniu. Był nerwowy, a jego zachowanie wskazywało, że oczekiwał jak najszybszego zakończenia interwencji. I tym razem intuicja nie zawiodła mundurowych. Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności wobec młodego jaślanina, zwrócili uwagę na wystające z jego portfela puste woreczki strunowe. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna posiada w swojej odzieży kilka woreczków z zawartością białego proszku. 

19-latek został zatrzymany i doprowadzony do jasielskiej komendy. Policjanci zabezpieczyli łącznie 24 gramy białego proszku, który po sprawdzeniu narkotesterem, okazał się amfetaminą. Mężczyzna przyznał się do zarzutu posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo grożą mu surowe konsekwencje. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii: kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

pw

Liczba odsłon: 834


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Znaczna przewaga Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich
13 lipca 2020
Na godzinę 8:00 Państwowa Komisja Wyborcza przekazała najnowsze informacje. Podliczenie z 99,97% kom..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020