niedziela, 27 maja 2018, imieniny: Jan, Juliusz
Artykuły
Właściwy człowiek na właściwym miejscu - Jerzy Żygłowicz dyrektorem Zarządu Zlewni w Jaśle
13 marca 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Były piłkarz "Czarnych 1910 Jasło" Jerzy Żygłowicz,  od 1 lutego 2018 roku na wniosek Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospopdarki Wodnej w Rzeszowie został powołany na stanowisko Dyrektora Zarządu Zlewni w Jaśle. Jego zastępcą od 8 stycznia 2018 roku jest Andrzej Polakiewicz.

Jerzy Żygłowicz - Dyrektor Zarządu Zlewni w Jaśle

Kto rządzi w Zarządzie Zlewni w Jaśle

Jerzy Żygłowicz został powołany od dnia 1 lutego 2018 roku na Dyrektora Zarządu Zlewni w Jaśle przez pełnomocnika do spraw organizacji Wód Polskich – Mariusza Gajdę na wniosek Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Andrzej Polakiewicz - Zastępca Dyrektora Zlewni w Jaśle 

Natomiast Andrzej Polakiewicz został powołany z dniem 8 stycznia 2018 roku na Zastępcę Dyrektora Zarządu Zlewni w Jaśle.

Ile osób jest zatrudnionych w Zarządzie Zlewni w Jaśle

- Z mocy prawa od dnia 1 stycznia 2018 roku pracownicy Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Starostwa Powiatowego w Jaśle, na podstawie odpowiednio art. 542 ust. 4, art. 539 ust. 1 oraz art. 542 ust. 9 Ustawy z dnia 20 lipca 2017 roku Prawo Wodne ( Dz. U.z 2017 r.,poz. 1556 z póżn. zm.) stali się pracownikami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. W Zarządzie Zlewni w Jaśle  obecnie zatrudnionych jest 7 osób na stanowisku Dyrektora, Zastępcy Dyrektora, Specjalisty, Inspektora i Referenta - poinformowała nas Małgorzata Wajda, Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Gdzie jest siedziba Zarządu Zlewni w Jaśle

Siedziba Zarządu Zlewni w Jaśle obecnie mieści się w budynku przy ulicy Modrzejewskiego 12 i pod tym adresem interesanci mogą załatwiać swoje sprawy. 

Struktura Polskich Wód

Wody Polskie są głównym podmiotem odpowiedzialnym za gospodarkę wodną w naszym kraju. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie powstało 1 stycznia 2018 roku na postawie Ustawy z dnia 20 lipca 2017 roku .

W skali kraju jest 11 Regionalnych Zarządów oraz Zarządy Zlewni. Siedzibą Zarządu Zlewni rzeki Wisłoki jest Jasło.

Polskie Wody zarządzają zasobami wodnymi służąc zaspokajaniu potrzeb ludności i gospodarki oraz ochronie wód i środowiska związanego z tymi zasobami, w szczególności w zakresie zapewnienia odpowiedniej ilości i jakości wody dla ludności, ochrony przed powodzią oraz suszą, ochrony zasobów wodnych przed zanieczyszczeniem oraz niewłaściwą lub nadmierną eksploatacją, utrzymywania lub poprawy stanu ekosystemów wodnych i zależnych od wód, zapewnienia wody na potrzeby rolnictwa oraz przemysłu, tworzenia warunków dla energetycznego, transportowego oraz rybackiego wykorzystania wód oraz zaspokojenia potrzeb związanych z turystyką, sportem oraz rekreacją.

 Dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie jest Małgorzata Wajda, a jej zastępcą Agnieszka Duszkiewicz.

Stanisław Grzywacz 

     

     

     

Liczba odsłon: 3542


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Obserwator  |  czwartek, 15 marca 2018 21:30
Ale jaja.
#2  ~Zbigi  |  czwartek, 15 marca 2018 10:26
żenada w jakim ja mieście mieszkam, kolesiostwo partyjniactwo prl-bis
#3  ~PIS  |  środa, 14 marca 2018 23:15
Całe życie zajmował się handlem w szmateksach i dostawą leków do apteki i nie wiadomo jeszcze czym.
Za czasów Kurowskiej wybranej z Pisu został zatrudniony w Wydziale Środowiska na 1/2 etatu - nie wiadomo co robił. .Jak objął władzę Czernecki to go zwolnił, bo nie był z PISU Wrócił do szmateksu
Za Pabiana znów wrócił bo załatwił mu poseł z Pisu. Jakież on ma doświadczenie ? Partyjne!
#4  ~mail  |  środa, 14 marca 2018 19:08
piszcie do nich zz-jaslo@wody.gov.pl
#5  ~Daria25vw  |  środa, 14 marca 2018 18:36
Urząd rewelacja - czy dobrze rozuniem że pięciu pracowników pracuje na dwóch dyrektorów? To przecież jest kabaret, a jakie doświadczenie w administracji nad wodami na Pan dyrektor? Czy wie jak się zachować podczas powodzi? Nie wszystko rozwiązuje się wprowadzaniem nowych podatków, ale chyba po to jest ten nowy twór aby pobierać podatki od wody? Pewnie liczba pracowników się zwiększy, tylko ciekawe czy zatrudniają ludzi z doświadczeniem czy po znajomości :(
#6  ~Nszz  |  środa, 14 marca 2018 00:22
Współczuję Andrzejowi Polakiewiczowi. Ale nie martw się, to długo nie potrwa.
#7  ~jasnowidz  |  środa, 14 marca 2018 00:06
Posłuchaj uważnie "widz"!!! Żygłowicz pracował w urzędzie, bo burmistrz Pabian, oprócz tego, że jest człowiekiem honoru, jest też litościwy i zatrudnił tego Żygłowicza, by ten nie miał problemów z utrzymaniem rodziny podobnie jak poseł Gowin (wicepremier, też wybitny piłkarz Czarnych Jasło). Wszyscy kandydaci z ramienia pisu od lat przed wyborami identyfikują się z 108-letnim staruszkiem tj. klubem Czarnych i ta identyfikacja (wsparcie finansowe) skutkuje co i raz spadkiem do niższej klasy :/
#8  ~widz  |  wtorek, 13 marca 2018 21:41
Pan Jerzy Żygłowicz pracował w Urzędzie Miasta Jasła u burmistrza Ryszarda Pabiana. To on go zatrudnił. Panie burmistrzu Pabian, dziękujemy za to, że dzięki Panu - Pan Jerzy Żygłowicz objął to zaszczytne stanowisko. Pan poznaje się na ludziach. Przez kolejne 4 lata będzie Pan rządził Jasłem
#9  ~Artek  |  wtorek, 13 marca 2018 21:25
Powodzenia
#10  ~zlewozmywak  |  wtorek, 13 marca 2018 20:50
Ale ta kariera ma krótkie nóżki (jak u kaczuszki), albowiem obecny poseł, posłem już nie będzie, tak bowiem ćwierkają młode wróbelki wszędzie :(
#11  ~pokier  |  wtorek, 13 marca 2018 20:30
Czytajcie ze zrozumieniem. Jest to dyrekcja zlewni rzeki Wisłoki.
Od źródła do Wisły i z wszystkimi dopływami.
#12  ~widz  |  wtorek, 13 marca 2018 20:29
Powodzenia Panie Jurku
#13  ~rachmistrz  |  wtorek, 13 marca 2018 20:23
A ile kasy dostaje ten właściwy na właściwym (enigmatycznym)stanowisku?
#14  ~Ja  |  wtorek, 13 marca 2018 19:41
Kpina.Jeszcze raz kpina.
Kolesiostwo i uklady.
#15  ~Marek  |  wtorek, 13 marca 2018 17:02
Niestery artykuł niewiele wnosi. Proszę o podanie informacji na temat struktury organizacyjnej firmy Wody Polskie, jaki zasięg ma nowoutworzony oddział w Jaśle i czy nie potrzeba przypadkiem więcej pracowników, kiedy zostaną zatrudnieni, jakie sprawy można tu załatwić. Prośba do autora o podanie źródła informacji - bo to wygląda jak artykuł sponsorowany.
#16  ~lekarz  |  wtorek, 13 marca 2018 15:49
dobrze
#17  ~żeglarz  |  wtorek, 13 marca 2018 15:43
Teraz to na Gądkach będzie zapora i zawody żeglarskie o puchar posła!
#18  ~Czarni  |  wtorek, 13 marca 2018 15:20
Nie z namaszczenia posła tylko ministra też byłego piłkarza Czarnych
#19  ~lekarz  |  wtorek, 13 marca 2018 15:19
nic z tego
#20  ~Gosccinnie  |  wtorek, 13 marca 2018 14:38
Duże doświadczenie to podstawa a "były piłkarz" je ma.!!!!! Ale w Jaśle nie ma kolesiostwa tylko UCZCIWE konkursy na stanowiska.
#21  ~Gosc  |  wtorek, 13 marca 2018 13:45
1 luty to nie 1 kwietnia ale może to PRIMA APRYLIS........
#22  ~Obiektywny  |  wtorek, 13 marca 2018 13:30
Wielki szacun dla Pana Jurka! Gratuluję awansu choć mam pewne obawy.
Co ma bycie piłkarzem "Czarnych", prowadzenie szmateksu czy apteki z zarządzaniem gospodarka wodną?
Gdzie jakiekolwiek doświadczenie w tak ważnych sprawach - zasoby wodne, naliczanie opłat, pozwolenia wodno prawne, zapobieganie powodziom?????? Ale licze że podoła skoro został namaszczony .......
#23  ~vip-ek  |  wtorek, 13 marca 2018 13:05
co mają wspólnego chińskie zupki i kariery jasielskich urzędników?

są błyskawiczne!!! :P
#24  ~Jarek.  |  wtorek, 13 marca 2018 11:13
Czy to prawda że z namaszczenia posła?
#25  ~Olo  |  wtorek, 13 marca 2018 10:49
Partia rządzi partia radzi partia nigdy cie nie zdradzi da ci stołek da i premię ale wierność jej dotrzymasz wzania za to sprawiedliwosc ci jest dana
#26  ~Ryjhfd  |  wtorek, 13 marca 2018 10:45
Na siedmiu pracowników dwóch dyrektorów i jak przypuszczam, co najmniej jedna sekretarka. Ale będzie szła robota.
#27  ~Olo  |  wtorek, 13 marca 2018 10:44
Partia rządzi partia radzi partia nigdy cie nie zdradzi da ci stołek da i premię ale wierność jej dotrzymasz wzania za to sprawiedliwosc ci jest dana
#28  ~referent  |  wtorek, 13 marca 2018 09:50
W Urzędzie pracownicy odetchnęli z ulgą!!!
#29  ~ciekawy  |  wtorek, 13 marca 2018 09:31
A jakie ten Pan ma doświadczenie bo z tego co mi wiadomo to żadne i nie za bardzo zna się na temacie chyba że przeszedł błyskawiczne szkolenie. Może ktoś będzie łaskaw rozwiać moje wątpliwości. Czekam z niecierpliwością. :)
#30  ~widz  |  wtorek, 13 marca 2018 08:54
No i dobrze że teraz rządzi PIS - najlepsi wygrywają konkursy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły