sobota, 24 października 2020, imieniny: Antoni, Filip
Artykuły
Wkrótce ruszy przebudowa ulic 3-go Maja i Kołłątaja
19 września 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Dzisiaj Miasto Jasło podpisało umowę i przekazało plac budowy pod „Przebudowę ulic 3-go Maja i Kołłątaja”. Wartość prac, które mają zakończyć się pod koniec roku wynoszą blisko 2,4 mln zł, w tym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych 1,2 mln zł. 

Prace, które mają rozpocząć się pod koniec września, będą prowadzone od ronda Hugona Steinhausa (na wysokości przejścia przy Jasielskim Domu Kultury przy ul. Kołłątaja) do przejścia przy skrzyżowaniu nieopodal stacji benzynowej i budynku Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (ul. 3-go Maja). Polegać one będą m.in.  na budowie oświetlenia ulicznego, wymianie studzienek i kratek ściekowych, wymianie balustrad łańcuchowych, krawężników, nawierzchni chodników oraz nawierzchni asfaltowej.

Prowadzona inwestycja związana będzie z utrudnieniami w ruchu drogowym i pieszym. W pierwszej kolejności prace rozpoczną się w pobliżu Jasielskiego Domu Kultury (remont chodnika). Zwracamy uwagę, by zarówno kierowcy, jak i piesi stosowali się do wprowadzanych nowych oznakowań związanych ze zamianą istniejącej organizacji ruchu.

Przetarg na wykonanie prac wygrała firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa. Dokładana wartość inwestycji wynosi: 2 390 801,45 zł, w tym dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych 1,2 mln zł. 

 Urząd Miasta w Jaśle 

Liczba odsłon: 786


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Jasiek  |  sobota, 19 września 2020 07:16
Hehehe będą jeszcze większe korki?? Ktoś tu źle rozplanował remonty...
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Od jutra 24 października 2020 roku ( sobota) nowe ograniczenia i obostrzenia. Zasady strefy czerwonej
23 października 2020
Od jutra 24 października 2020 roku  cała Polska staje się strefą czerwoną. Na terenie Jasła i p..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020