czwartek, 24 maja 2018, imieniny: Estera, Jan
Artykuły
Wieczór uśmiechu w JDK
06 lutego 2017 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

Wizyta w aptece, gra w Scrabble, kłótnia rodziców, przemyślenia drwala na temat współczesnych mężczyzn, a nawet… telefoniczne wyznanie miłości teściowej mogą dostarczyć wielu komicznych momentów. O tym przekonywał publiczność zgromadzoną w pierwszy czwartek lutego (2 bm.) w Jasielskim Domu Kultury Kabaret Smile, podczas najnowszego programu „To Ci tłumaczę”.

- Proszę państwa! Większość z tych skeczy jest zupełnie nowa. Nie zobaczycie ich ani w telewizji, ani na Facebooku. A najlepszy skecz zagramy już teraz – zakomunikował na początku spotkania Andrzej Mierzejewski.

Wieczór otworzył skecz „Wizyta w aptece”, opisujący wizytę w tej placówce klienta z rwącym bólem w okolicach kręgosłupa, któremu udaje się zakupić lek dopiero po zapoznaniu się z farmaceutą. Później Andrzej Mierzejewski wszedł w bezpośrednią interakcję z widownią i poprosił jednego z widzów o numer telefonu do jego teściowej, po czym zaproponował, aby ten… wyznał jej miłość. Stoicki spokój z jakim przyjęła to wyznanie teściowa widza, spotkał się z dużym uznaniem przybyłych, którzy odpowiedzieli gromkimi brawami. Nie był to jedyny udział publiczności w spektaklu. Pięć osób wybranych przez Pawła Szwajgiera i Andrzeja Mierzejewskiego stworzyło zespół „Tuba”, który wraz z Michałem Kincelem brawurowo wykonał znany standard Bena E. Kinga – „Stand By Me”. Jakie wyzwania niesie gra w Scrabble, jeśli zasiądą do niej zawodnicy elokwentni inaczej? O tym mówił tytułowy skecz tego wieczoru. Trzech graczy mających blade pojęcie o znaczeniu układanych słów zasiada do gry. Ich niekompetencja prowadzi do sytuacji komicznych, zwłaszcza, że konfrontują swoje wyobrażenia ze słownikiem wyrazów bliskoznacznych. Jak można się kłócić wykorzystując do tego pociechę? O tym opowiadał kolejny skecz, w którym rodzice przerzucali się uwagami na temat swojego związku, a przekazywał je.. ich syn. Zarzewiem konfliktu było niewinna prośba syna o pozwolenie na wyjście na dyskotekę. Czy w XXI wieku można jeszcze spotkać prawdziwych mężczyzn? O tym opowiadał kolejny numer, w którym teść (Michał Kincel) niezadowolony z postawy zięcia (Andrzej Mierzejewski), wymawiającego się od typowych prac gospodarskich, brawurowo wykonał przebój „Gdzie ci mężczyźni?” z repertuaru Danuty Rinn ze specjalnie na tą okazję zmodyfikowanym tekstem. Z dużym uznaniem widzów spotkał się skecz „Telefon do wróżki”, który w ciekawy i dowcipny sposób pokazał zasadę wróżenia na odległość i koszty takich połączeń. Na program spektaklu złożyły się również piosenki, które stanowiły spoiwo łączące skecze.

Na bis artyści wykonali jeden z ulubiony skeczy fanów kabaretu – „Śniadanie”. Ponad dwugodzinny występ kabaretu wywoływał wśród widzów salwy śmiechu. Po spektaklu artyści chętnie pozowali do zdjęć i składali autografy.

 

pch (JDK)

Liczba odsłon: 704


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Jasło : Kapliczki i krzyże – Majówka z Michalinami
23 maja 2018
    21 maja br. odbyło się spotkanie Klubu Poetów i Twórcó w Ludowyc..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018