sobota, 03 grudnia 2022, imieniny: Franciszek, Kasjan
Artykuły
Wieczór jazzowych pejzaży
19 listopada 2022 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

 

Finezja, liryzm i piosenkowość zmiksowane z freejazową energią królowały na scenie Jasielskiego Domu Kultury, podczas koncertu zespołu. O.N.E. Występ reprezentantek jazzu nowoczesnego rozpoczął w czwartek, 17 listopada br. IX edycję JasMatów, Jasielskich Jazzowych Klimatów Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza.

- Jest mi niezmiernie miło powitać państwa na koncercie rozpoczynającym dziewiątą edycję Jasmatów - Jasielskich Jazzowych Klimatów. JasMaty powstały z pasji i fascynacji jazzem, od początku patronem tego wydarzenia był wybitny twórca, znakomity kompozytor muzyki do ponad 100 filmów i seriali, jaślanin – Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Jasło wiele mu zawdzięcza, m.in. Stypendium Artystyczne jego imienia, które ufundował z myślą o zdolnej młodzieży - zwróciła się do publiczności Helena Gołębiowska, dyrektor placówki.

Twórczość formacji O.N.E. przybliżył pokrótce Piotr Chojecki.

Zespół podczas swojego występu zaprezentował muzykę z ich najnowszego wydawnictwa - „Entoloma”. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Audio Cave, 8 marca br.

Miłośnicy jazzu wysłuchali między innymi kompozycji: „Awa 1”, „Szary”, „Bilet”, „Ute”, „Entoloma sensu lato”. Panie znakomicie łączyły fragmenty skomponowane z tymi improwizowanymi. Nie zabrakło również odniesień do patrona wydarzenia.

- Jerzy Matuszkiewicz jest mi bliski, ponieważ przygotowywałam aranżacje jego utworów. Znalazł swoją własną tożsamość, indywidualną drogę i my też tymi śladami podążamy. Staramy się łączyć w naszej muzyce piękno i melodię, ale też kicz i freejazz i wolność. Mam nadzieję, że to połączenie się państwu spodoba, bo właśnie w takim duchu będziemy kontynuować nasz dzisiejszy koncert - mówiła Kamila Drabek, kontrabasistka zespołu.

Publiczność znakomicie przyjmowała kolejne kompozycje. Zespół zaprezentował również nowe utwory, zapowiadające najnowsze wydawnictwo płytowe. Ponad godzinna muzyczna uczta pełna pasji, improwizacyjnych podróży, ale i kunsztu wykonania spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem odbiorców. Nie obyło się bez bisów. Na zakończenie znakomitego muzycznego wieczoru, fani jazzu otrzymali: „Siberia” oraz „I see you”.

pch(JDK)

 

Liczba odsłon: 392


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gminne ćwiczenia pożarnicze w Załężu
03 grudnia 2022
Dziś w  sobotę (3 grudnia) w Załężu odbyły się gminne ćwiczenia pożarnicze, w których br..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022