środa, 01 grudnia 2021, imieniny: Długosz, Edmund
Artykuły
Wójt gminy Nowy Żmigród przekazał figurkę św.Floriana strażakom OSP w Kątach! Czy to jest przypadek, że tuż przed wyborami?
03 grudnia 2010 | Dział: Konkurs | Region: Gmina Nowy Żmigród

W kościele w Kątach odbyła się Msza Święta celebrowana przez księdza proboszcza Stanisława Mirek i księdza Grzegorza Nagiego. Podczas mszy dokonano poświęcenia figurki świetego Floriana. Figurka została ufundowana przez wójta gminy Nowy Żmigród Krzysztofa Augustyna .

W uroczystościach brał udział wójt gminy Nowy Żmigrod Krzysztof Augustyn , zastępca wójta Franciszek Miśkowicz , inspektor ds. Ochrony ppoż. Janusz Misiewicz , radni wsi Kąty oraz strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Figurka ta będzie umieszczona na zewnątrz budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kątach. Została ufundowana przez wójta gminy Nowy Żmigród, a jej koszt wynosił około 300 złotych.

Komentarz redakcji

Każdy strażak jest gotowy poświęcić swoje zdrowie i życie dla ratowania życia i zdrowia innych. Takie zasady mają strażacy w Kątach. Również fundowanie figurek patrona strażaków nie jest niczym nagannym. Należy się jednakże zastanowić nad tym, dlaczego przekazanie figurki św. Floriana i jej poświęcenie ma miejsce na kilka dni przed wyborami. Rownież przypadkowy jest termin spotkania rządzących z sołtysami. 

St.Grzywacz

 

Liczba odsłon: 5760


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
KIEROWAŁ TIREM MAJĄC 3 PROMILE ALKOHOLU
30 listopada 2021
  Policjanci z Nowego Żmigrodu interweniowali wobec pijanego kierowcy tira. 34-letni obywatel ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021