piątek, 23 lutego 2024, imieniny: Małgorzata, Wiktor
Artykuły
PIJANY KIEROWCA Z AKTYWNYM ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW
04 grudnia 2023 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Policjanci z jasielskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego suzuki, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto, wobec mężczyzny został orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Okazało się także, że był już karany wcześniej za jazdę pod wpływem alkoholu.

Fot. KPP Jasło

W sobotę, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzili działania „Trzeźwość”. 

Około godz. 15.30, patrolując miejscowość Potok, funkcjonariusze z jasielskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego suzuki. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny, okazało się, że miał ponad promil alkoholu. Dodatkowo na jaw wyszło, że 69-latek posiada obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów od 2022 roku. Mieszkaniec Krosna oświadczył, że wraz z partnerką wracał z zakupów. Przyznał się także, że był już wcześniej karany za jazdę po alkoholu.

Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie musi liczyć się z poważanymi konsekwencjami. 

Policja przypomina:

Art.  178a kk

§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. (uchylony).

§ 3. (uchylony).

§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, art. 174, art. 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

dl

 

Liczba odsłon: 596


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Urszula Kućma nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle
22 lutego 2024
W wyniku przeprowadzonego konkursu, Urszula Kućma została nowym dyrektorem  Miejskiego Ośrodka ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2024