poniedziałek, 26 lutego 2024, imieniny: Aleksander, Dionizy
Artykuły
Jasielski ŚDS w końcu ma swój samochód
28 listopada 2023 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Środowiskowy Dom Samopomocy w Jaśle ma w końcu własny samochód by przewozić swoich podopiecznych. Specjalnie dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych bus został oficjalnie przekazany na potrzeby ośrodka przez Ryszarda Pabiana, burmistrza Jasła.

Od dłuższego czasu Miasto Jasło starało się o otrzymanie dofinansowania na zakup samochodu dla osób niepełnosprawnych korzystających z usług Środowiskowego Domu Samopomocy w Jaśle. Do tej pory do codziennego transportu podopiecznych ŚDS konieczne było korzystanie z płatnych usług prywatnego przewoźnika.

ŚDS w Jaśle świadczy usługi dla osób przewlekle psychicznie chorych, z niepełnosprawnością intelektualną, z niepełnosprawnością sprzężoną oraz ze spektrum autyzmu – To dla nas ogromne wsparcie, ponieważ będziemy mogli zapewnić codzienny transport naszym uczestnikom do i z ośrodka. Poza tym będziemy mogli również wyjeżdżać na dodatkowe zajęcia, konkursy czy przeglądy, które są organizowane dla osób z niepełnosprawnościami – mówi z radością Katarzyna Sierakowska, kierownik ŚDS Jasło.

Samochód kupiono w ramach projektu „Program wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D, a Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie z PFRON Oddział Podkarpacki w wysokości 135 tys. zł. Wartość zakupionego samochodu marki Ford Transit Custom MCA wynosi niecałe 225 tys. zł, stąd też wkład własny miasta wyniósł 90 tys. zł.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Jaśle dla osób z zaburzeniami psychicznymi został utworzony w grudniu 2017 r. w ramach realizacji programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” na lata 2017-2021. Jego głównym celem jest szeroko pojęta rehabilitacja osób z zaburzeniami psychicznymi, polegająca na nauce, podtrzymywaniu i rozwijaniu umiejętności niezbędnych do samodzielnego (lub z niewielką pomocą), radzenia sobie w życiu oraz wspieranie i aktywizowanie uczestników do poprawy skuteczności funkcjonowania psychofizycznego i społecznego w środowisku rodzinnym i lokalnym.

Urząd Miasta w Jaśle

Liczba odsłon: 734


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ssssssss  |  wtorek, 28 listopada 2023 21:07
Pabian załatwia i nie przecina wstęg
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dziesiątki osób na szlaku z Folusza na Magurę Wątkowską
25 lutego 2024
W otulinie Magurskiego Parku Narodowego leży wieś Folusz. Miejsce te jest odwiedzane przez turyst&oa..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2024