poniedziałek, 26 lutego 2024, imieniny: Aleksander, Dionizy
Artykuły
Zimowe utrzymanie infrastruktury drogowej Gminy Jasło
27 listopada 2023 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Gmina Jasło podpisała umowy z jedenastoma wykonawcami, którzy będą dbali o zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w sezonie 2023/2024 w poszczególnych miejscowościach gminy.

Przy występowaniu „typowych” warunków zimowych, na drogach zarówno odśnieżanie jak i zwalczanie śliskości odbywać się będzie w godzinach między 2:00 a 7:00. W przypadku wystąpienia bardzo trudnych warunków atmosferycznych czas pracy sprzętu zostanie wydłużony w zależności od potrzeb. Posypywanie jezdni dróg materiałem uszorstniającym wykonywane będzie po ustąpieniu opadów.

Do końca 2023 roku utrzymanie dróg wyniesie około 373 tys. zł. Na odśnieżanie w całym 2024 r. zaplanowano 1,2 mln zł w budżecie gminy.

Utrzymanie chodników przy drogach powiatowych oraz gminnych realizowane będzie przez pracowników gospodarczych Urzędu Gminy Jasło.

Interwencje oraz uwagi dotyczące utrzymania infrastruktury drogowej można zgłaszać osobiście w Urzędzie Gminy Jasło ul. Słowackiego 4, 38-200 Jasło lub telefonicznie pod numerem telefonu 13 443 66 47.

 

Liczba odsłon: 1617


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dziesiątki osób na szlaku z Folusza na Magurę Wątkowską
25 lutego 2024
W otulinie Magurskiego Parku Narodowego leży wieś Folusz. Miejsce te jest odwiedzane przez turyst&oa..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2024