poniedziałek, 26 lutego 2024, imieniny: Aleksander, Dionizy
Artykuły
Akcja Gamrat – wykład historyczny w jasielskiej Bibliotece
15 listopada 2023 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wykład historyczny Piotra Hudymy „Akcja Gamrat – 80. rocznica zdobycia przez AK  broni z niemieckiej rusznikarni w Krajowicach”.

W tym roku ukazał się komiks Piotra Hudymy „Akcja Gamrat albo historia cichego bohatera”,   przedstawiający tę okupacyjną historię. Uczestnicy spotkania dowiedzą się o genezie i przygotowaniu, kluczowych postaciach oraz skutkach i znaczeniu tej drugiej obok „Pensjonatu”, akcji dywersyjnej na terenie Obwodu ZWZ-AK  w czasach wojny i okupacji.

Piotr Hudyma – twórca interdyscyplinarny, aktywny w sferze malarstwa, komiksu, grafiki komputerowej, dziennikarstwa i piosenki autorskiej.

Jaślanin, absolwent I LO w Jaśle oraz filozofii i etnografii na UJ w Krakowie. W latach 1992-2004 dziennikarz mediów lokalnych. Był redaktorem naczelnym „Telewizji Jasło”, „Obiektywu Jasielskiego” i Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie”, współpracownikiem rzeszowskich „Nowin” i Telewizji Rzeszów. Ma w swoim dorobku wystawy malarskie: „Zdarta płyta”, „Nafta: Ludzie i pejzaże”, „skończone/nie/skończone”; plenerowe wystawy komiksowe: „Akcja Pensjonat”, „Łukasiewicz w Jaśle. Lata przełomu”. Autor publikacji: „Akcja Pensjonat w 114 obrazkach, 21 portretach i niewielu słowach”, „Personariusz Historyczny Korony Polskiej”.

Od 2015 roku na blogach i portalach społecznościowych systematycznie przedstawia cykle autorskich grafik pod zbiorczym tytułem „obrazkizkontekstem”.

20 listopada 2023 /poniedziałek/, godz. 17.00, Sala edukacyjna MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, I piętro.

Liczba odsłon: 829


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dziesiątki osób na szlaku z Folusza na Magurę Wątkowską
25 lutego 2024
W otulinie Magurskiego Parku Narodowego leży wieś Folusz. Miejsce te jest odwiedzane przez turyst&oa..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2024