wtorek, 05 grudnia 2023, imieniny: Anastazy, Gerald
Artykuły
Spotkanie z kandydatami na Sejm RP Dariuszem Sobierajem oraz Ernestem Dąbrowskim w Nienaszowie
24 września 2023 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

23 września w Domu Ludowym w Nienaszowie odbyło się spotkanie z kandydatami na Sejm RP Dariuszem Sobierajem oraz Ernestem Dąbrowskim.

Podczas spotkania kandydaci przedstawili swoją receptę na naprawę Polski oraz plan działania w okręgu nr 22 podczas kampanii wyborczej. Była również możliwość zadawania pytań kandydatom.

W czasie wydarzenia przedstawiono najważniejsze punkty programowe Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni.

– Polskie Stronnictwo Ludowe takie jak dobrowolny ZUS, dostępne kredyty dla młodych czy rodzinny PIT – im większa rodzina, tym niższy podatek oraz dziedziczenie emerytury po współmałżonku. Zwrócono również uwagę na takie kwestie jak pilnowanie wyborów, aby nie doszło do żadnych nadużyć, które „przypadkowo” mogłyby wpłynąć korzystnie na wynik obecnej partii rządzącej.

W spotkaniu brał udział również były starosta Powiatu Jasielskiego Franciszek Miśkowicz, który udzielił poparcia obu kandydatom.Sylwetki kandydatów

Dariusz Sobieraj - Radny województwa podkarpackiego IV, V i VI kadencji. Członek Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej oraz komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Zatrudnienia. W latach 2010 - 2013 pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Sejmiku oraz Przewodniczącego Komisji Współpracy z Zagranicą, Turystyki i Promocji. W sejmiku V kadencji był członkiem Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej oraz Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Zatrudnienia. W roku 1988 ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie, w 2016 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, specjalista z zakresu chirurgii ogólnej i urologii  oraz organizacji służby zdrowia.

 

Ernest Dąbrowski - Wiceprezes ZP PSL w Jaśle, Prezes ZG PSL w Skołyszynie oraz Prezes Forum Młodych Ludowców na Podkarpaciu. Ukończył studia na kierunku zarządzanie na Politechnice Rzeszowskiej, podczas których zasiadał we władzach samorządu studenckiego tej uczelni. Uczestnik wielu konferencji naukowych o zasięgu ogólnopolskich z tematyki ekonomii oraz marketingu.  Uczestniczył również w działalności Rzeszowskiego Klubu Kuźnica im. Hugona Kołłątaja, w ramach którego organizował Europejską Akademię Młodych Liderów Wsi.

 

ED

 

Liczba odsłon: 1448


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~obłuda  |  czwartek, 28 września 2023 09:02
Rolnicy z Nienaszowa powinni na "cztery wiatry" przepędzić tych obłudników.
#2  ~Miłośnik portalu  |  poniedziałek, 25 września 2023 19:55
A do kogo oni przemawiają bo sala pusta i to czerwone nakrycie stołu czyżby zmienili barwy partyjne
#3  ~trzecia droga a może i czwarta  |  poniedziałek, 25 września 2023 09:24
Teraz są trzecią ...drogą, a za Tuska byli pierwszą do podwyższenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn ...aż do 67 roku życia!!! - do śmierci. Dla kobiet umordowanych pracą zawodową, wychowywaniem dzieci, prowadzeniem gospodarstw domowych oznaczało to wydłużenie harówy aż o ...7 (słownie: siedem) lat. Harujących od świtu do późnej nocy ROLNIKÓW nazywali ...FRAJERAMI. PSL powinno zniknąć z życia politycznego. Od dawna nie są reprezentantami ROLNIKÓW i nikogo.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dzisiaj 5 grudnia o godz. 17:00 w całym kraju zabrzmią syreny radiowozów policyjnych
05 grudnia 2023
Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, któ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023