wtorek, 28 marca 2023, imieniny: Aniela, Antoni
Artykuły
„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU” W ŚWIĄTKOWEJ WIELKIEJ
04 lutego 2023 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Policjanci wraz z przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Celem tych działań jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem obowiązujących przepisów, a także upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

fot: KPP Jasło

Policjanci po raz kolejny włączyli się aktywnie w realizację działań profilaktycznych wynikających z ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Wczoraj, mundurowi z Jasła i Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie wspólnie z przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, a także policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, spotkali się z dziećmi korzystającymi z aktywnej formy wypoczynku na stoku narciarskim Mareszka w Świątkowej Wielkiej. 

fot: KPP Jasło

Funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy korzystania z różnych form zimowej rekreacji. Prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa tj. obowiązek jazdy po stoku w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia, zakaz jazdy na nartach lub snowboardzie przez osoby nietrzeźwe. Zwracali także uwagę na sposób przewożenia pasażerów oraz sprzętu, który musi mieć swoje miejsce w pojeździe. Narty, kijki, deski snowbordowe czy łyżwy nie mogą być umieszczone razem z pasażerami, na siedzeniach pojazdu, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie w chwili zdarzenia drogowego. 

fot: KPP Jasło

Ponadto uczestnikom aktywnego wypoczynku - dzieciom jak i dorosłym, policjanci wręczali kieszonkowe informatory, w których znajduje się Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. 

fot: KPP Jasło

Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie, najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, która od lat współpracuje z Policją na wielu płaszczyznach i wspiera działania profilaktyczne. Policjanci wyposażyli także najmłodszych w elementy odblaskowe i gadżety przekazane przez fundację PZU. 

fot: KPP Jasło

Przypominamy o istotnym elemencie akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", którym jest konkurs plastyczno-filmowy "Śnieżny dekalog”. Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.

pw

Liczba odsłon: 923


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
W Zarzeczu gmina Dębowiec zderzyły się trzy pojazdy
27 marca 2023
Dziś około godziny 11-tej na drodze wojewódzkiej nr 992  w Zarzeczu gmina Dębowiec doszł..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023