poniedziałek, 06 lutego 2023, imieniny: Antoni, Bogdana
Artykuły
Czy można kupić dobry monitor gamingowy w niskiej cenie?
28 listopada 2022 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Wybór nowego monitora nie jest łatwym zadaniem, ponieważ producenci sprzętu stosują różne oznaczenia, a ceny wyglądających podobnie modeli potrafią być bardzo zróżnicowane. Nie da się jednak zaprzeczyć, że porządny monitor gamingowy, którego częstotliwość odświeżania obrazu będzie odpowiednia nawet do najbardziej wymagających gier, kosztuje więcej, niż sprzęt przeznaczony do prostych prac biurowych. Z tego powodu wiele osób nie może sobie pozwolić na to, aby kupować monitory gamingowe, przez co muszą korzystać z tańszych rozwiązań.

1.    Czym monitor gamingowy różni się od zwykłego?

2.    Za co odpowiadają technologie synchronizacji obrazu?

3.    Jaka częstotliwość odświeżania do gier?

4.    Gdzie kupić monitor dla gracza na raty?

Okazuje się jednak, że wbrew pozorom każdy gracz może bez problemu znaleźć dla siebie markowy monitor. W dodatku nie chodzi o używane egzemplarze, ale o fabrycznie nowy sprzęt. Wystarczy sprawdzić ofertę na monitor dla gracza na raty, które pozwalają uniknąć jednorazowego ponoszenia dużych kosztów. W takim przypadku klient może spłacić zakup w dogodnych ratach, co nie będzie stanowiło obciążenia dla domowego budżetu.

Czym monitor gamingowy różni się od zwykłego?

Niektórzy producenci monitorów gamingowych starają się wyróżnić swój sprzęt nowoczesnym designem, jednak najważniejsza różnica dotyczy tego, jak szybko odświeżany jest wyświetlany obraz. W przypadku takiego sprzętu dobre monitory oferują odświeżanie na poziomie co najmniej 144-165 Hz, co przekłada się na dwukrotnie większą wartość niż w przypadku sprzętu biurowego.

Za co odpowiadają technologie synchronizacji obrazu?

Nowoczesne monitory dla graczy to także duża przekątna ekranu, wysoka płynność obrazu i specjalne technologie synchronizacji, które pozwalają pozbyć się efektu smużenia. Chociaż w przypadku niektórych gier może się to wydawać nieistotne, to przekłada się to na lepsze wrażenia przy dynamicznych grach. Taki monitor zapewni dodatkowo wierne odwzorowanie światła niezależnie od aktualnie wykorzystywanego oświetlenia.

Jaka częstotliwość odświeżania do gier?

Wspomniana częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz sprawdzi się w zdecydowanej większości przypadków. Najbardziej wymagający użytkownicy powinni natomiast poszukać monitora z odświeżaniem sięgającym 240 Hz.

Gdzie kupić monitor dla gracza na raty?

Jeżeli chcesz poznać najlepszą ofertę na monitory do komputera na raty na https://kupujwratach.pl/na-raty/monitory, sprawdź sprzęty dostępne na dedykowanej stronie. Można tu znaleźć niezawodne monitory od najlepszych producentów, a dzięki przystępnym ratom każdy gracz może skompletować wymarzony zestaw do grania.

Artykuł sponsorowany.

Liczba odsłon: 342


Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
183 jasielskich policjantów ujawniło w 2022 roku 1141 przestępstw
05 lutego 2023
W 2022 roku Komenda Powiatowa Policji w Jaśle realizowała zadania przy stanie etatowym 183 policjant..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023