poniedziałek, 06 lutego 2023, imieniny: Antoni, Bogdana
Artykuły
Newsletter Urzędu Miasta w Jaśle dla Przedsiębiorców
28 listopada 2022 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło
Szanowni Państwo,
Zapraszamy na listopadową porcję informacji ...
1. Zamrożenie cen prądu dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
Ceny prądu dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców w 2023 roku będą gwarantowane na określonym poziomie. Od 1 grudnia 2022 do końca 2023 roku maksymalna cena prądu dla firm wyniesie 785 zł/MWh, pod warunkiem, że osoby prowadzące działalność gospodarczą do 30 listopada 2022 roku złożą oświadczenie swojemu dostawcy prądu. Oświadczenie złożone po tej dacie będzie skutkowało tym, że stała stawka będzie stosowana do rozliczenia za miesiąc następujący po miesiącu otrzymania oświadczenia przez dostawcę energii elektrycznej.
Więcej informacji na stronie biznes.gov.pl.
2PUE ZUS – obowiązkowy profil dla firm
Od 1 stycznia 2023 r. każdy, kto jest płatnikiem składek, będzie miał ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Płatnicy składek, którzy nie mają profilu na PUE ZUS, muszą go założyć do 30 grudnia 2022 r. Jeśli tego nie zrobią, ZUS sam założy taki profil.PUE ZUS umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi przez Internet. Narzędzie to pozwala na składanie wniosków do ZUS i korzystanie z bezpłatnej aplikacji ePłatnik przeznaczonej do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych. Dzięki niemu można też na bieżąco kontrolować stan swoich rozliczeń z ZUS.
Więcej szczegółów na stronie ZUS.
3. #IdeaRozwojuBiznesu – cykl spotkań online organizowanych przez PARP
„Idea Rozwoju Twojego Biznesu” to cykl wideokonferencji online o charakterze informacyjno-edukacyjnym organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem webinariów jest przybliżenie nowych rozwiązań i regulacji dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej polskim przedsiębiorcom i osobom zainteresowanym daną tematyką. Tematyka najbliższych Webinariów to:
  • 29 listopada 10:00 „Program grantów a nowe projekty inwestycyjne, szczególnie istotne dla polskiej gospodarki. Na co będzie można uzyskać dotację?”
  • 1 grudnia 10:00 „Czy efektywność energetyczna wpływa na koszt prowadzenia działalności gospodarczej? Sprawdzamy!”
  • 6 grudnia 10:00 „Zamówienia publiczne dla MŚP. Polityka zakupowa państwa na lata 2022-2025 pod lupą.”
  • 8 grudnia 10:00 „Dyrektywa Omnibus – nowe przepisy dla e-handlu krok po kroku”.
Więcej informacji na stronie PARP.
4. Pożyczka „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie”
„Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie" to program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Program skierowany jest do absolwentów szkół i uczelni wyższych oraz do studentów ostatniego roku studiów, osób bezrobotnych, a także opiekunów osób niepełnosprawnych. Wsparcie oferuje nisko oprocentowane pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej oraz pożyczki na utworzenie stanowiska pracy.
Więcej informacji na stronie BGK.
5. Konkurs „Polski Produkt Przyszłości”
3 listopada 2022 r. wystartowała jubileuszowa XXV odsłona konkursu „Polski Produkt Przyszłości” organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i finansowanego w ramach Funduszy Europejskich z Programu Inteligentny Rozwój (POIR). Celem konkursu jest wyróżnienie i promowanie najbardziej innowacyjnych wyrobów i technologii, które mają potencjał aby zaistnieć na rynku globalnym i krajowym. Nabór zgłoszeń trwa do 1 grudnia 2022 r. do godz. 16:00.
Więcej szczegółów na stronie PARP.
6. Ankieta dla przedsiębiorców dotycząca zamówień publicznych
Ministerstwo Rozwoju i Technologii zachęca przedsiębiorców do udziału w anonimowej ankiecie o zamówienia publicznych. Ankieta ma pomóc w poznaniu oczekiwań MŚP i ułatwić temu sektorowi udział w przetargach. Badanie ma związek z uchwaloną przez rząd Polityką Zakupową Państwa. Ankietę można wypełnić do 16 grudnia 2022 r. Link do ankiety TUTAJ.
Więcej informacji na stronie gov.pl.
7. Webinarium „Wsparcie na innowacje. Inicjatywa Innopoint dla MŚP”
30 listopada 2022 roku w godzinach od 10:30 do 11:15 odbędzie się bezpłatne webinarium pn. „Wsparcie na innowacje. Inicjatywa Innopoint dla MŚP” organizowane przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kielcach. Celem webinarium jest przedstawienie przedsiębiorcom możliwości otrzymania wsparcia doradczego związanego z rozwojem działalności gospodarczej. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Portalu Funduszy Europejskich.
8. Praktyczne informacje o PUE ZUS - webinaria ZUS dla płatników składek
Zakład Ubezpieczeń Społecznych 30 listopada i 13 grudnia 2022 r. w godz. 9:00 – 10:30 zaprasza na bezpłatne webinaria dotyczące funkcjonowania PUE ZUS. Podczas webinarium eksperci ZUS zaprezentują jak korzystać z profilu płatnika na PUE ZUS oraz przekażą praktyczne informacje przydatne podczas korzystania z tego narzędzia. Webinaria realizowane są na platformie Webex i nie jest wymagana na nie wcześniejsza rejestracja.
Więcej informacji na stronie ZUS.
9. XI edycja konkurs „WZOROWE PODKARPACKIE”
Pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego odbywa się XI edycja konkursu pn. „WZOROWE PODKARPACKIE”. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług z zastosowaniem rozwiązań z zakresu wzornictwa. Produkty i usługi można zgłaszać w trzech kategoriach: wzorowy produkt, wzorowa usługa, wzorowa wizja. Zgłoszenia innowacyjnych produktów, usług oraz interesujących wizji można składać do 16 grudnia 2022 r. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.
Więcej informacji na stronie konkursu Wzorowe Podkarpackie.
Z Urzędu...
➢ Ankieta „Ekostrategia polsko-słowackiego pogranicza”
W związku z przystąpieniem do opracowania „Ekostrategii polsko-słowackiego pogranicza” zapraszamy do udziału w anonimowym badaniu ankietowym, którego celem jest poznanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców w zakresie prowadzonej przez miasto polityki ekologicznej.
Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta.
➢ Konsultacje społeczne dotyczące Strategii Rozwoju Miasta Jasła
Burmistrz Miasta Jasła zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Strategii Rozwoju Miasta Jasła na lata 2021-2030. Konsultacje prowadzone będą poprzez Miejski System Konsultacji Społecznych, gdzie można zgłaszać swoje uwagi. Komentarze i uwagi do projektu Strategii można zgłaszać także wykorzystując formularz konsultacyjny, który po wypełnieniu należy przekazać listownie na adres Urzędu Miasta w Jaśle, ul. Rynek 12, 38-200 Jasło lub elektronicznie na adres wrsis@um.jaslo.pl.
Szczegółowe informacje na stronie Urzędu Miasta Jasła.

Liczba odsłon: 579


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
183 jasielskich policjantów ujawniło w 2022 roku 1141 przestępstw
05 lutego 2023
W 2022 roku Komenda Powiatowa Policji w Jaśle realizowała zadania przy stanie etatowym 183 policjant..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023