poniedziałek, 06 lutego 2023, imieniny: Antoni, Bogdana
Artykuły
Powiat Jasielski zrealizował kolejną inwestycję - „Adaptacja poddasza w bursie międzyszkolnej na potrzeby internatu SOSW w Jaśle”
28 listopada 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Właśnie zakończono kolejną, niezwykle ważną inwestycję „Adaptacja poddasza w bursie międzyszkolnej na potrzeby internatu SOSW w Jaśle”.

Zadanie obejmowało przebudowę nieużytkowanego poddasza bursy na pomieszczenia internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle.

Dach budynku bursy został przebudowany i ocieplony. Również ściany ocieplono i obudowano płytami karton-gips. Wykonano także nowe instalacje wewnętrzne i zewnętrzne. Wybudowano również podjazd dla osób niepełnosprawnych, drogę pożarową i plac manewrowy.

Wskutek przeprowadzonych prac na poddaszu budynku bursy powstały pomieszczenia dla24 niepełnosprawnych wychowanków objętych opieką całodobową SOSW w Jaśle. Znajduje się tu m.in. osiem sypialni, dwie sale świetlicowe, gabinety rewalidacyjne, zaplecze sanitarne i socjalne oraz pokoje dla wychowawców.

W celu dostosowania budynku dla osób niepełnosprawnych, na początku bieżącego roku, w budynku zamontowany został dźwig osobowy o napędzie elektrycznym.

Wykonawcą robót budowlanych była forma ENERGODOM Zbigniew Gotfryd z Jasła.

Ogólna wartość inwestycji w bursie to 3 747 220 zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 800 000,00 zł oraz PEFRON w wysokości 150 000,00 zł.

Internat dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle jest integralną częścią szkoły. Stwarza korzystne możliwości realizacji świadomego procesu wychowania i opieki specjalnej. Spełnia on rolę środowiska wychowawczego i przejmuje obowiązki domu rodzinnego na czas pobytu wychowanków w Internacie.

Dzięki wewnętrznej organizacji i zapleczu materialnemu internat zapewnia podopiecznym warunki dla ich właściwego, wszechstronnego rozwoju psychofizycznego, przygotowując tym samym do życia w społeczeństwie.

Internat jest placówką współdziałającą w zakresie opieki i wychowywania rewalidacyjnego dzieci, objętych opieką ciągłą. Jego działalność w znacznym stopniu podporządkowana jest pracy szkoły, wytycznych i regulaminom szkolnym.

Wychowankowie wdrażani są do samodzielności w małych grupach wychowawczych. Sprawujący opiekę specjaliści stwarzają każdemu możliwości indywidualnego rozwoju – ich zdolności, zainteresowań, wprowadzają w system oczekiwanych wartości i norm społecznie akceptowanych.

W wydarzeniu tym, oprócz dyrekcji i pracowników SOSW w Jaśle, uczestniczyli: Marta Oleszkowicz asystentka Europosła Bogdana Rzońcy, Iwona Trawińska asystentka Senator Alicji Zając,  Adam Pawluś Starosta Jasielski , Robert Snoch Przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle, Lucyna Opoń Kierownik Oddziału Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Krośnie, Irena Baciak Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Jaśle, ks. Tadeusz Paszek Proboszcz Parafii Św. Stanisława BM w Jaśle, ks. Piotr Sałek Proboszcz parafii w Bączalu, ks. Marek Jaworski.  

Podczas uroczystości odczytano, załączone poniżej, listy nieobecnych z powodu pełnionych obowiązków Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz Starosty Dębickiego Piotra Chęcieka.

Powiat Jasło 

Liczba odsłon: 1066


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Jadwiga  |  czwartek, 01 grudnia 2022 09:48
Nie widać na tych zdjęciach ani poseł Marii ani senatorki Alicji. To w powiecie może się coś odbyć b3ez ich udziału?Ale nikt tutaj nie napisał,że dwa lata temu w bursie tej wymieniano pokrycie dachowe i przeprowadzono remont.Teraz zrywano dach poprzednio wymieniony.Mamy oszczędności w starostwie.
#2  ~ddd  |  poniedziałek, 28 listopada 2022 21:18
Adam Pawluś na posła
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
183 jasielskich policjantów ujawniło w 2022 roku 1141 przestępstw
05 lutego 2023
W 2022 roku Komenda Powiatowa Policji w Jaśle realizowała zadania przy stanie etatowym 183 policjant..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023