poniedziałek, 06 lutego 2023, imieniny: Antoni, Bogdana
Artykuły
POTRĄCENIE PIESZEGO NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ NR 993 W PIELGRZYMCE
25 listopada 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. W środę wieczorem w Pielgrzymce, kierująca osobowym oplem potrąciła 69-letniego mężczyznę. Pieszy z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

fot: KPP Jasło

W minioną środę około godz. 19.30, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze wojewódzkiej nr 993 w Pielgrzymce. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w miejscu nieoświetlonym. Kierująca osobowym oplem, jadąc drogą wojewódzką nr 993 w kierunku Nowego Żmigrodu potrąciła mężczyznę, który szedł w tym samym kierunku, nieprawidłową stroną drogi.Mężczyzna był nietrzeźwy, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,4 promila alkoholu. Na szczęście po udzieleniu mu pomocy medycznej okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci prowadzonych czynności wyjaśniających w sprawie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas prowadzenia pojazdu po zmroku, szczególnie w tych trudnych warunkach atmosferycznych. Przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym - używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

pw

Liczba odsłon: 1012


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~TIRowic  |  sobota, 26 listopada 2022 00:09
Ludzie, noście ODBLASKI, pilis, w większo0ści pieszy jest ubrany na ciemno, mysli ze wszyscy go widza, i ma 7 żyć.
Noście odblaski, PROSZĘ.
#2  ~Nikt  |  piątek, 25 listopada 2022 21:24
Może w końcu wójt Żmigrodu - Bara dostrzeże jak ważna jest budowa chodników na terenie Gminy Żmigród, przy drodze wojewódzkiej, jak ważne jest bezpieczeństwo ludzi przy drogach, bo jest ono chyba bezcenne. Ludzie mają już dosyć obietnic bez pokrycia... Zacznijcie w końcu działać!
#3  ~pielgrzymka  |  piątek, 25 listopada 2022 10:11
tam ciągle coś
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
183 jasielskich policjantów ujawniło w 2022 roku 1141 przestępstw
05 lutego 2023
W 2022 roku Komenda Powiatowa Policji w Jaśle realizowała zadania przy stanie etatowym 183 policjant..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023