poniedziałek, 06 lutego 2023, imieniny: Antoni, Bogdana
Artykuły
Będzie przebudowywana droga powiatowa we Wróblowej
16 listopada 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Dzisiaj, tj. 15 listopada 2022 r., w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę, pomiędzy Powiatem Jasielskim a Przedsiębiorstwem Robót Drogowo - Mostowych Sp. z o. o. z Jasła, na przebudowę blisko kilometrowego odcinka drogi powiatowej Nr 1313R Jasło – Błażkowa – Jodłowa w miejscowości Wróblowa. Koszt modernizacji to prawie 2,8 mln zł, przy dofinansowaniu w wysokości 2 mln zł z „Polskiego Ładu”.

Zadanie „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1313R Jasło – Błażkowa – Jodłowa w km 7+648 – 8+646 w miejscowości Wróblowa” przede wszystkim obejmuje doprowadzone kilometrowego odcinka do normatywnych parametrów klasy Z, głównie poprzez poszerzenie jezdni do 6,5 m. Usprawniony zostanie również system odwodnienia, m.in. poprzez przebudowę, odmulenie i zabudowę części rowu kolektorem kanalizacji deszczowej. W ramach zadania wybudowany zostanie również chodnik o szerokości 2 m, co pozwoli na oddzielenie ruchu pieszych od ruchu pojazdów i poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.

Inwestycja ta kosztować będzie 2 797 939 zł. Przy czym zadanie to otrzymało dofinansowanie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 2 000 000 zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Powiatu Jasielskiego i pomocy finansowej Gminy Brzyska.

Zgodnie z podpisaną umową, roboty budowlane będą trwały 9 miesięcy, licząc od dnia jej podpisania.

Liczba odsłon: 1053


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
183 jasielskich policjantów ujawniło w 2022 roku 1141 przestępstw
05 lutego 2023
W 2022 roku Komenda Powiatowa Policji w Jaśle realizowała zadania przy stanie etatowym 183 policjant..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023