niedziela, 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfred, Euzebiusz
Artykuły
W Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej gościła młodzież z „Erazmusa”
29 czerwca 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Starosta Jasielski Adam Pawluś odwiedził młodzież z Turcji, Ukrainy, Litwy oraz Polski, przebywającą w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

W minionym tygodniu Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej gościł uczestników projektu Eco-mind Lab, realizowanego w ramach programu „Erasmus+”. Młodzież spotkała się z włodarzem powiatu -  Starostą Jasielskim Adamem Pawlusiem, który powitał ich w gościnnej Ziemi Jasielskiej. Przedstawił im historię i atrakcje turystyczne naszego regionu. Podkreślał, iż powiat jasielski jest dwa razy większy od Malty – najmniejszego kraju w Unii Europejskiej, a w Ożennej jeszcze niedawno było przejście graniczne, które formalnie nie istnieje od przystąpienia Polski do układu z Schengen.

Młodzieży z Ukrainy podziękował za heroiczną walkę ich Narodu nie tylko w obronie niezawisłości swojego kraju, ale także o zachowanie wartości europejskich.

Młodym mieszkańcom Turcji opowiadał o swoim pobycie w ich kraju, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat kultury i miejsc, które odwiedził.

Starosta pytał również o ich wrażenia z pobytu w OEE w Ożennej. Młodzież podkreślała, że są zachwyceni tym pięknym zakątkiem powiatu jasielskiego. Dziękowali za gościnność, możliwość obcowaniu z naturą i poznania tej części Podkarpacia.

Podczas swojego pobytu w Ośrodku młodzież uczestniczyła w różnego typu warsztatach i dyskusjach na temat ekologii, ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, czy ekoturystyki.  Poznawała także funkcjonowanie parków narodowych i innych form ochrony przyrody, czy górską turystykę jeździecką. Uczyła się wykorzystywania cyfrowych narzędzi w turystyce i ochronie przyrody oraz promocji postaw proekologicznych w mediach społecznościowych. Zaś wieczorami uczestniczyła w spotkaniach integracyjnych przy ognisku.

 

Liczba odsłon: 1023


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022